Kaip laikui bėgant keitėsi siaubo filmai

Kaip laikui bėgant keitėsi siaubo filmai

Siaubo filmai gyvuoja jau seniai ir yra patyrę daugybę pokyčių. Ankstyvieji siaubo filmai dažnai būdavo labai kruvini, jais buvo siekiama šokiruoti žiūrovą. Šiais laikais siaubo filmai dažnai yra labiau psichologiniai, jais siekiama išgąsdinti žiūrovą žaidžiant jo baimėmis. Kai kurie populiariausi šių dienų siaubo filmai paremti tikromis istorijomis, todėl jie dar labiau gąsdina.

Bėgant metams siaubo filmai labai pasikeitė, tačiau vienas dalykas išliko pastovus – tai gebėjimas išgąsdinti ir šokiruoti žiūrovą. Su kiekviena nauja siaubo filmų karta atsiranda naujų būdų, kaip išgąsdinti žiūrovus, ir būtent dėl to žmonės vis sugrįžta dar kartą.

Vienas didžiausių pokyčių – nuo kruvinų siaubo filmų pereita prie psichologinių siaubo filmų. Anksčiau siaubo filmai dažnai būdavo labai kruvini, juose būdavo daug kraujo ir smurto. Tačiau šiais laikais siaubo filmai dažniau susiję su įtampa ir baime, o ne su žiaurumu. Šie pokyčiai prasidėjo XX a. septintajame dešimtmetyje, kai buvo sukurti tokie filmai kaip “Teksaso grandininio pjūklo žudynės” ir “Helovinas”. Šie filmai parodė, kad žmonėms išgąsdinti nereikia litrų netikro kraujo, ir šis pokytis pradėjo naują siaubo filmų erą.

Siaubo filmai tapo dar vaizdingesni ir žiauresni

Laikui bėgant siaubo filmai tapo dar vaizdingesni ir žiauresni, juose atsirado daugiau kraujo ir žiaurumo. Tai greičiausiai lėmė kitų šalių siaubo filmų įtaka ir specialiųjų efektų technologijų tobulėjimas. Amerikietiški siaubo filmai taip pat buvo kritikuojami dėl originalumo stokos. Daugelis siaubo filmų yra tiesiog sėkmingų užsienio filmų perdirbiniai arba adaptacijos. Tačiau vis dar yra amerikiečių siaubo filmų režisierių, kuriems pavyksta sukurti tikrai originalius ir bauginančius filmus.

Siaubo filmuose dažnai buvo nagrinėjamos tabu temos

Anksčiau siaubo filmai dažnai buvo kuriami siekiant šokiruoti ar išgąsdinti žiūrovą. Tačiau dabar siaubo filmuose dažnai nagrinėjamos tabu temos, kurios anksčiau buvo laikomos pernelyg šokiruojančiomis ar trikdančiomis pagrindinę auditoriją. Dėl šių pokyčių siaubo filmai tapo populiaresni nei bet kada anksčiau.

Nors kai kuriems žmonėms siaubo filmai vis dar atrodo per daug įtempti ar vaizdingi, kiti mėgaujasi jauduliu, kai juos išgąsdina gerai sukurtas filmas. Siaubo filmai gali būti puikus būdas pažinti tamsiąją žmogaus prigimties pusę, be to, jie gali būti labai linksmi. Jei ieškote gero siaubo filmo, būtinai peržiūrėkite keletą naujesnių filmų. Galite nustebti, kiek daug pastaraisiais metais sukurta puikių siaubo filmų.

Ar tiesa kad siaubo filmai tapo pernelyg jautrūs ir nebegali išgąsdinti žiūrovų?

Geriausi siaubo filmai
Viena iš priežasčių, kodėl kai kurie žmonės taip mano, yra didėjantis gore filmų populiarumas. Gore filmai – tai siaubo filmų žanras, kuriame daugiausia dėmesio skiriama atviram smurtui ir kraujo praliejimui. Nors šie filmai gali šokiruoti, juose dažnai trūksta įtampos ir išgąsčio, kuriais garsėja tradiciniai siaubo filmai. Todėl kai kurie žmonės mano, kad siaubo filmai prarado gebėjimą iš tikrųjų išgąsdinti ar šokiruoti žiūrovus.

Kita priežastis, kodėl kai kurie žmonės mano, kad siaubo filmai tapo pernelyg jautrūs, yra ta, kad vis daugiau dėmesio skiriama socialinis komentaras siaubo filmuose. Daugeliu atvejų siaubo filmai dabar naudojami kaip priemonė tokioms problemoms kaip rasizmas, seksizmas ir smurtas nagrinėti. Nors šios temos gali būti svarbios, kai kurie žmonės mano, kad dėl jų nebeliko baimės, kurią turėtų kelti siaubo filmai.

Galiausiai žiūrovas pats sprendžia, ar siaubo filmai tapo pernelyg jautrūs. Kai kuriems žmonėms gali patikti nauja siaubo filmų kryptis, o kiti gali ilgėtis tų laikų, kai siaubo filmai buvo išties bauginantys.


Bėgant metams siaubo filmai evoliucionavo, tapo vis vaizdingesni ir labiau trikdantys. Daugeliui žmonių jie atrodo tabu arba kelia nerimą, tačiau jie ir toliau išlieka populiarūs. Juose dažnai nagrinėjamos temos, kurios daugeliui žmonių atrodo tabu arba keliančios nerimą. Kai kuriais siaubo filmais taip pat gali būti siekiama išgąsdinti žiūrovą arba sukelti baimės reakciją. bėgant metams siaubo filmai tapo vis populiaresni, nes žmonėms patinka būti jų išgąsdintiems ar šokiruotiems.

0 Shares:
Jums taip pat gali patikti
Skaityti

CBD ir terpenai

Jei tyrinėjate sveikatingumo ir natūralių priemonių pasaulį, tikriausiai susidūrėte su terminais “CBD” ir “terpenai”. Šie du elementai dėl…