5 patarimai moterims po gimdymo

Iliustracija iš pexels.com

Laikas po gimdymo yra jautrus ir vyrui, ir moteriai, tačiau pastarajai dažniausiai sentimentalesnis. Ne veltui pirmasis mėnuo po gimdymo dažniausiai įvardijamas kaip melancholiškas. Moteriai ne tik tenka susitaikyti su nauju kūnu, kuris galbūt grįš į poziciją prieš gimdymą tik po kelių mėnesių, tačiau taip pat ir su savo psichologine būsena, kuri dažnai irgi ne tokia, kokios buvo tikėtasi.

Žemiau pateikiame 5 universalius patarimus moterims po gimdymo, kuriais dalinasi akušerė-ginekologė ir psichologas.

  1. Daugiau laiko sau.

Dažniausiai po gimdymo moterys visą savo laiką skiria vaikui, kadangi jis atrodo labai trapus, tad natūralu, kad net ir instinktai skatina mus juo kuo labiau pasirūpinti. Visgi, kad ir koks mažylis yra nuostabus – reikia nepamiršti laiko sau, kadangi trūkumas dažniausiai ir sukelia depresiją, kuri gali būti lydima prastos fizinės savijautos.

  1. Išgyvenkite emocijas.

Kaip jau supratote – keistos mintys, kurios galbūt net ir jums yra mažai pažįstamos, po gimdymo yra gana normalu. Dažna skundžiasi melancholija, kankina baby blues, paprasčiausiai norisi verkti dėl nieko… Nereikia slopinti emocijų, reikia jas išgyventi, verta su kuo nors pasikalbėti apie tai, kaip jaučiatės.

  1. Lytinio gyvenimo pradžia.

Nereikia skubėti užsiimti seksu. Svarbiausia – nejausti jokios prievolės to daryti, kol esate nepasiruošusi. Taip pat atminkite, kad po gimdymo praėjus 6 savaitėms – reikia pasirodyti ginekologui. Jis pakonsultuos saugaus sekso klausimais. Žindymas – ne kontracepcija. Galiausiai, pirmųjų kartų metu – geras pagalbininkas yra lubrikantai, kurie užtikrins mažesnį diskomfortą.

  1. Miegokite.

Taip pat reikia sau suteikti galimybę kuo daugiau miegoti. Žinoma, tai nėra paprasta, kadangi neramūs mažyliai atima viskas laisvas mūsų minutes. Tačiau bandykite, neverskite savęs tvarkyti namų, gaminti valgyti. Sveikai psichinei būsenai miegas yra labai svarbus.

  1. Gyvenkite kuo sveikiau.

Galiausiai, kad ir kaip sunku – bandykite gyventi kuo sveikiau, kadangi tai padės Jūsų kūnui greičiau atsigauti ir tuo pačiu mintims būti šviesesnėms. Valgykite sveikai, ne per daug, žinoma, bandykite kasdien kuo daugiau judėti. Tai yra laimingo žmogaus taisyklės.

0 Shares:
Jums taip pat gali patikti