Vitaminų apžvalga: A; B; C; D; E vitaminai

Vitaminai

Jei lankotės internete, tikriausiai matėte reklamas, kuriose visomis didžiosiomis raidėmis rašoma “VITAMINAI!!!” ir žadama optimali sveikata ir gyvybingumas. Nors negalime kalbėti apie tų reklamų teiginius, galime pasakyti, kad vitaminai yra svarbi sveikos mitybos dalis. Štai keletas dažniausiai vartojamų vitaminų ir jų nauda jūsų organizmui.

Pasiruošę? Pradedam

Vitaminas A – Šis vitaminas svarbus geram regėjimui, stipriai imuninei sistemai ir sveikai odai palaikyti. Jo rasite pieno produktuose, tamsių spalvų vaisiuose ir daržovėse, kiaušiniuose ir kepenyse.

Vitaminas B – iš tikrųjų yra kelios skirtingos vitamino B rūšys, tačiau visos jos padeda užtikrinti energijos apykaitą, ląstelių augimą ir smegenų veiklą. Jų rasite paukštienoje, mėsoje, žuvyje, kiaušiniuose, pieno produktuose, riešutuose ir neskaldytuose grūduose.

Vitaminas C – šis vitaminas svarbus žaizdoms gydyti ir audiniams atkurti. Jis taip pat gali padėti geriau įsisavinti geležį. Jo rasite citrusiniuose vaisiuose, žalialapėse daržovėse, pomidoruose, paprikose ir briuseliniuose kopūstuose.

Vitaminas D – svarbus stipriems kaulams ir raumenims. Jo rasite riebiose žuvyse, pavyzdžiui, lašišoje ir tunuose, kiaušiniuose ir grybuose (ne valgomuosiuose). Jo taip pat galite gauti būdami saulėje

Vitaminas E – šis vitaminas veikia kaip antioksidantas, apsaugantis ląsteles nuo laisvųjų radikalų daromos žalos. Jo rasite riešutuose ir sėklose, žaliose lapinėse daržovėse ir avokaduose

Tai tik keli iš labiausiai paplitusių vitaminų; jų yra daug daugiau, atliekančių įvairias funkcijas jūsų organizme. Todėl saugokitės ir įsitikinkite, kad su maistu gaunate pakankamai vitaminų, valgydami įvairius maistingųjų medžiagų turinčius maisto produktus arba vartodami maisto papildus. Jūsų kūnas jums padėkos!

Pagal ką pasirinkti vitaminus?

Renkantis vitaminus reikia atsižvelgti į daugelį veiksnių, pavyzdžiui, amžių, lytį, gyvenimo būdą, mitybą ir sveikatos būklę. Pavyzdžiui, jei nevalgote mėsos, gali tekti vartoti papildų, kurių sudėtyje yra vitamino B12. Jei esate nėščia, reikia įsitikinti, kad gaunate pakankamai folio rūgšties. Vyresnio amžiaus žmonėms gali prireikti vartoti vitamino D papildų, kad jų kaulai būtų sveiki.

Gydytojas arba registruotas dietologas gali padėti jums nustatyti, kokių vitaminų jums reikia ir kiek jų turėtumėte vartoti. Naudingos informacijos taip pat galite rasti  sveikatos instituto Maisto papildų biuro interneto svetainėje.

0 Shares:
Jums taip pat gali patikti
Skaityti

CBD ir terpenai

Jei tyrinėjate sveikatingumo ir natūralių priemonių pasaulį, tikriausiai susidūrėte su terminais “CBD” ir “terpenai”. Šie du elementai dėl…