Patarimai greitam ir sklandžiam pajamų deklaravimui

Pajamų deklaravimas gali sukelti tam tikrų painiavų ir nemalonių situacijų, tačiau jis neišvengiamas kiekvienam, norinčiam laiku ir be problemų apskaičiuoti savo mokesčius. Šiame straipsnyje aptarsime kai kuriuos patarimus, kaip greitai ir sklandžiai parengti savo pajamų deklaraciją, kad išvengtumėte galimų nemalonumų.

Rinkite ir tvarkykite reikiamą dokumentaciją

Pajamų deklaravimas yra daug paprastesnis, jeigu turite visus reikiamus dokumentus ir finansinę informaciją tvarkingai surinktus ir susistemintus.

  1. Surinkite visas savo ataskaitas, kvitus ir kitus dokumentus, susijusius su pajamomis ir išlaidomis.
  2. Geriausia, jeigu visus dokumentus sudėsite į vieną vietą, kuri visada bus pasiekiama.
  3. Jeigu turite nuosavos veiklos, rinkite ir tvarkykite visas sąskaitas-faktūras ir kitus susijusius dokumentus.

Naudotis Vedliu Lietuvoje

Greičiausias ir patogiausias būdas parengti savo pajamų deklaraciją būtų suformuoti ją internetu. Elektroninė deklaracija yra paprastas ir nemokamas būdas teikti deklaraciją. Štai ką Jums reikia padaryti, kad pagreitėtumėte savo pajamų deklaracijos procesą Lietuvoje:

  • Naudojantis savo asmens atpažinimo priemone, prisijunkite prie VMI.
  • Pasiruoškite savo mokesčių deklaracijos dokumentaciją ir susijusią informaciją.
  • Pateikti visą reikiamą informaciją ir perkelti iš anksčiau turėtų dokumentų į vedlį. Sistema automatiškai suskaičiuos Jūsų mokesčius. Daugiau informacijos galite rasti VMI puslapyje.

Deklaruojant pajamas užsienyje – procesas gali smarkiai skirtis

Kas kita yra, jei turite pajamų užsienyje, jų deklaravimo procesas gali būti sudėtingas ir užimti daug laiko. Todėl svarbu žinoti šalies, kurioje gavote pajamų, mokesčių įstatymus. Lygiai taip pat turėtumėte surinkti visus reikiamus dokumentus, kad galėtumėte laiku ir tiksliai pateikti deklaraciją. Kokių dokumentų prireiks priklauso nuo šalies taisyklių. Jas galite rasti mokesčių inspekcijos puslapyje.

Laiku konsultuokitės su ekspertais

Jei kyla neaiškumų prieš pateikiant savo deklaraciją, rekomenduojame konsultuotis su mokesčių ekspertais arba buhalteriais, kad patikrintų ar deklaracija sudaroma teisingai. Tai padės išvengti netikėtų klaidų skaičiuojant. Ypač sudėtingas yra mokesčių grąžinimas iš Vokietijos. Šiuo atveju reikia žinoti ne tik vidines taisykles, tačiau ir mokestinius terminus, kurie iš tiesų yra sudėtingi.

Planuokite savo pateikimo laiką

Kai reikia pateikti mokesčių deklaraciją, patariame planuoti ir įtraukti šį darbą į savo darbų kalendorių . Dažniausiai deklaracija turi būti pateikiama ir atnaujinama iki tam tikros datos, todėl svarbu užtikrinti, kad reikalavimus atitinkanti deklaracija būtų pateikta laiku. Laiku pateikta deklaracija tai reiškia, kad išvengsite baudų ir kitų nesklandumų dėl nelaiku pateiktos deklaracijos.

0 Shares:
Jums taip pat gali patikti