TRYS VEJOS BORTELIŲ TIPAI

Vejos borteliai pagal jų gamyboje naudojamas medžiagas yra skirstomi į tris tipus. Nepriklausomai nuo to, ar pasirinksite betoninius, plastikinius ar iš skirtingų akmenų pagamintus vejos bortelius, jie Jums padės įgyvendinti įvairiausius aplinkos tvarkybos bei puošybos projektus. Skirtinga gamybos medžiaga sąlygoja ir kitokią vejos bortelių įrengimo specifiką: plastikiniai vejos borteliai yra tvirtinami plastikinėmis arba metalinėmis vinimis, o iš akmens arba betono gaminamus vejos bortelius reikia įkasti į sutankintą gruntą arba juos įbetonuoti. Šie vejos borteliai skiriasi ir savo techninėmis specifikacijomis, todėl pabandysime trumpai su jomis Jus supažindinti.

Betoniniai vejos borteliai

Betoniniams vejos borteliams pirmenybę rekomenduojama teikti tada, kai planuojate įsirengti trinkelėmis klotus takelius, kiemo zoną ar nuosavą automobilio stovėjimo aikštelę savo sklype. Betonas, kaip vejos bortelių gamybos medžiaga, išsiskiria savo tvirtumu, patvarumu, atsparumu šalčiui, karščiui ir kitiems atmosferos veiksniams. Ši gamybos medžiaga, atsižvelgiant į joje esančius priedus, gali būti atspari ir sulfatinei korozijai. Ne veltui kalbame apie betono savybes, nes šiomis savybėmis pasižymi ir betoniniai vejos borteliai. Šie konkurencinga kaina pasižymintys vejos borteliai yra patikimiausiais pasirinkimas, norint apsaugoti trinkelėmis išklotas zonas nuo deformacijų. Betoniniai vejos borteliai taip pat puikiai „įrėmina“ takelius, alpinariumų, gėlynų zonas, nuo vejos patikimai atskiria lysvių zonas ir t. t.

Granito ir skalūno vejos borteliai

Granitas, kaip žinia, jau daugybę metų yra tas akmuo, kuris itin plačiai naudojamas tiek įgyvendinant interjero, tiek eksterjero sprendimus, tiek tvarkant aplinką aplink namus. Įvairiaraštis, skirtingų rūšių granitas ir iš jo pagaminti vejos borteliai yra vertinami dėl jų ilgaamžiškumo, tvirtumo bei atsparumo aplinkos poveikiui bei mechaniniams pažeidimams, kitaip tariant, granitas, kaip magminių intrūzinių uolienų grupės „atstovas“ nėra labai braižus. Skelti, nelygių paviršių arba deginto granito vejos borteliai puikiai dera su visais natūraliais akmenimis, lengvai įsilieja į aplinką bei padeda paryškinti Jūsų teritorijoje augančių augalų grožį.

Skalūno vejos borteliai yra neslidūs. Iš šios uolienos pagaminti vejos borteliai yra atsparūs įvairiems aplinkos veiksniams. Skalūno vejos borteliai taip pat „nebijo“ ir atšiaurių oro sąlygų, yra tvirti bei ilgaamžiai. Sodrių tamsesnių atspalvių vejų borteliai iš skalūno, nepriklausomai nuo to, ar jie lygiais, ar skeltais galais, puikiai atskiria veją nuo takelių, gėlynų zonų ir pan. Dekoratyvumu išsiskiriančios sienelės, skalūno vejos borteliai ir kt. – funkcionalus bei išskirtinis akcentas, kuris aplinkai suteiks prabangos „prieskonio“.

Plastikiniai vejos borteliai

Plastikiniai vejos borteliai, apie kuriuos plačiau galite sužinoti, sekdami šią nuorodą: https://www.akmenys.lt/plastikiniai-vejos-borteliai, pastaruoju metu yra vienas populiariausių pasirinkimų. Ilgaamžiški, tvirti, drėgmei bei kitiems aplinkos veiksniams atsparūs vejos borteliai yra labai lankstūs. Juos galima sulenkti 360 laipsnių kampu, o tai reiškia, kad net apvalius apvadus, pavyzdžiui, aplink medžius, krūmus, gėlynus ir pan. suformuosite itin paprastai. Pasak specialistų, plastikiniai vejos borteliai gali pasitarnauti, įgyvendinant daugybę aplinkos tvarkybos projektų, įskaitant įvairių skaldos bei akmens rūšių atskyrimą, įrengiant alpinariumus, kuriant gėlynų kompozicijas ir siekiant jas apsaugoti nuo vejos „invazijos“, sutvirtinant trinkelių pakraščius ir t. t.

 

 

 

 

 

0 Shares:
Jums taip pat gali patikti