OSB plokštė statyboje – pliusai ir minusai

Kai kalbama apie dailylentes, galite rinktis iš įvairių medžiagų. Viena iš populiariausių ir visiems gerai žinomų – orientuotųjų skiedrelių arba medienos drožlių plokštės, sutrumpintai vadinamos tiesiog OSB.

Šios plokštės turi keletą privalumų, palyginti su tradicinėmis medinėmis dailylentėmis. Tačiau, kaip ir bet kurios kitos medžiagos atveju, privalumai nėra absoliutūs. Netinkamas naudojimas statyboje ir patalpų įrengime gali atskleisti šių medžiagų trūkumus. Apie tai irgi reikia žinoti. Šiame straipsnyje išnagrinėsime, kas yra OSB plokštės bei pristatysime jų panaudojimo privalumus ir trūkumus, kad galėtumėte nuspręsti, ar tai tinkamas pasirinkimas jūsų namams.

Kas yra OSB plokštės? Apžvalga

Tai – konstrukcinės, statybinės medienos gaminys, kuris dažniausiai naudojamas pačiuose įvairiausiuose projektuose. Šios plokštės gaminamos iš supresuotos medienos skaldos, orientuotos ta pačia kryptimi. Plokštės gaminamos surišant skaldos sluoksnius dervos tipos klijais.

OSB plokštės pasižymi keliomis savybėmis ir charakteristikomis, dėl kurių jos yra populiarus pasirinkimas statybų projektuose. Jos yra labai patvarios ir gali atlaikyti įvairias oro sąlygas, įskaitant drėgmę ir temperatūros pokyčius. Jos taip pat atsparios kenkėjams. Be to, OSB plokštės yra ekonomiška alternatyva medžio masyvo plokštėms, todėl jas renkasi statybininkai ir rangovai, norintys kuo didesnio ekonomiškumo.

OSB privalumai

Tai yra ekonomiškas pasirinkimas ieškantiems dailylenčių. Kalbant apie privalumus, būtent ekonomiškumas pirmiausiai ateina į galvą. OSB plokštės yra gerokai pigesnės nei kiti sprendimai, pavyzdžiui, gaminti iš kedro ar betono.

Be to, kad OSB plokštės yra gana nebrangios, jos taip pat labai patvarios ir atsparios drėgmei, ir kenkėjams. Plokštės pluoštai yra orientuoti keliomis kryptimis, todėl sukuriama tvirta, stabili struktūra, kuri gali atlaikyti net labai nepalankias oro sąlygas.

Paprastas montavimas yra dar vienas pliusas. Techninė priežiūra, kurios reikia – minimali. Galiausiai OSB plokštės yra tvarus ir ekologiškas variantas – jos gaminamos iš greitai augančių medžių ir joms pagaminti sunaudojama mažiau energijos bei vandens. Be to, jos yra perdirbamos, todėl tai laikoma ekologišku pasirinkimu.

OSB minusai

Nors OSB plokštės yra ekonomiškas ir patvarus sprendimas, jos turi ir tam tikrų trūkumų.

Vienas pagrindinių trūkumų – jų išvaizda. OSB plokštės atrodo tikrai neunikaliai, vienodai ir neturi natūralios medienos šarmo.

Be to, jų stilių ir spalvų pasirinkimas yra ribotas, todėl jas sunku pritaikyti prie kai kurių namų estetikos. Tad jos naudojamos paslėptoms konstrukcijoms ir ne viršutiniams sluoksniams. Kažkuo vis tiek norisi jas uždengti. Be to, jei OSB plokštės nėra tinkamai užsandarintos, jas gali pažeisti vanduo, tad atsiranda išbrinkimo, puvimo ir deformacijos tikimybė.

Palyginimas su kitomis medžiagomis

Renkantis dailylentes svarbu apsvarstyti visas galimas galimybes. OSB plokštės gali būti geras pasirinkimas kai kuriems namų savininkams bei atvejams, tačiau kitos medžiagos, pavyzdžiui, vinilas, mediena ir pluoštinis cementas, gali būti tinkamesnis apdailos variantas visiškai kitiems projektams.

Kiekviena medžiaga turi savų privalumų ir trūkumų. Reikia lyginti esminius kriterijus, pavyzdžiui, kainą, ilgaamžiškumą ir estetinį vaizdą. Pavyzdžiui, vinilas džiugina žema kaina ir reikalauja mažiau priežiūros, tačiau jam stinga patvarumo. Kita vertus, medžio masyvas džiugina natūralesne išvaizda, tačiau yra brangesnis bei reiklesnis priežiūrai.

OSB dailylentės – finansiškai patrauklus variantas, siūlantis neblogą kainos bei patvarumo santykį.

Įrengimas bei priežiūra

Apie tokių plokščių įrengimą bei montavimą galima būtų tikrai daug kalbėti. Tam reikėtų atskiro straipsnio, tad mes bendrai įvardinsime ar tai sunku, ar lengva ir kokie yra proceso ypatumai.

OSB plokščių dailylenčių ilgaamžiškumui labai didelę įtaką turi būtent sumontavimas ir priežiūra. Svarbu laikytis geriausios praktikos, įskaitant tinkamų medžiagų ir sandarinimo bei tvirtinimo būdų naudojimą. Reguliari techninė priežiūra, pavyzdžiui, valymas ir apžiūra, ar nėra pažeidimų požymių, taip pat svarbi siekiant užtikrinti, kad dailylentės tarnautų kuo ilgiau. Namų savininkai turėtų žinoti apie dažniausiai pasitaikančias problemas, kurios gali kilti dėl OSB plokščių, pavyzdžiui, vandens padarytą žalą ir išblukimą. Aišku, geriausia tokius darbus patikėti profesionalams. Jie atsakys už kokybę bei viską sumontuos taip, kad priežiūros reikėtų kuo mažiau.

0 Shares:
Jums taip pat gali patikti