Lauko virtuvės, apšvietimas, dekoras: neįprastos idėjos funkcionaliai kiemo erdvei

 

Šiuolaikiniame, nuolat skubančiame pasaulyje vis dažniau norisi poilsio ir pramogų oazės, esančios kuo arčiau mūsų ar net atgimstančios jaukioje ir komfortiškoje namų erdvėje. Žmonės, turintys nuosavus namus, vis dažniau atranda neišnaudotą kiemo aplinkos potencialą ir jį paverčia funkcionaliomis bei stilingomis zonomis laisvalaikiui ar tiesiog ramiam atsipalaidavimui.

Vienas svarbiausių ir šiandien ypač populiarių sprendimų lauko erdvėje – tai praktiška lauko virtuvė. Lauko virtuvės tapo populiariu kiemo erdvių akcentu, kuriame maisto gaminimo ir ragavimo džiaugsmas subtiliai susilieja su gamtos grožiu. Šis sprendimas ne tik pagyvina kiemo estetiką, bet ir suteikia patogų bei smagų būdą rengti susitikimus su artimiausiais draugais mėgaujantis grynu oru. Pasirinkę tinkamą dizainą, dekorą ir apšvietimą, galite susikurti neįprastą lauko virtuvę, kuri jūsų kiemui suteiks unikalumo bei kerinčio žavesio. Kaip lauko erdvę praturtinti išvaizdžia, bet tuo pačiu ir praktiška lauko virtuve? O kuo ypatingi kiti dekoro elementai, kuriais galite nuspalvinti ne vieną kiemo kampelį? Šiame straipsnyje susipažinsime su netikėtomis idėjomis, karščiausiomis tendencijomis ir kūrybiškais sprendimais – beliks visa tai išbandyti savo namų aplinkoje!

Lauko virtuvės – kūrybiškas požiūris į funkcionalumą

Prakalbus apie lauko virtuves, atsiveria kone beribės dizaino bei išdėstymo galimybės. Kaip atrasti tai, kas būtų ne tik praktiška, bet ir gražu? Svarbiausia taisyklė – atsižvelgti į kiemo erdvėje jau esančias dekoracijas. Naujosios virtuvės spalvas bei formas derinkite prie kieme jau dominuojančių atspalvių bei siluetų. Taip sukursite subtilią harmoniją, o lauko virtuvė netaps akį rėžiančiu ir išsišokančiu akcentu kiemo viduryje. Unikalus sprendimas, kurį pasirinkus suklysti neįmanoma – tai įsiliejimas į gamtą natūraliomis spalvomis bei augalais. Žalios sienos bei augalų vazonėliai netikėtą akcentą – lauko virtuvę – pavers vizualiai patrauklia, gamtos horizonte skoninga erdve, kurioje norėsis praleisti dar daugiau laiko. Pasirinkdami augalus, puošiančius lauko virtuvę, juos galite paversti ir praktiškais. Pavyzdžiui, jei gamindami naudojate daug prieskoninių žolelių, šių vazonėliai gali dekoruoti ir lauko virtuvės stalviršį – taip baldui suteiksite šiek tiek gyvybės, bet tuo pačiu visuomet po ranka turėsite ir gardžių prieskonių savo patiekalams.

Nors dauguma linkę manyti, kad lauko virtuvės žvaigždė – tik grilis, iš tiesų šią erdvę galima praturtinti kur kas įdomesnėmis priemonėmis maisto gamybai. Kodėl gi šįsyk nepasirinkus ir picos orkaitės? Ši, įprastai kūrenama malkomis, kiemo erdvei suteiks dar daugiau jaukumo, o ir leis nuolat mėgautis ypatingai skaniomis, restorano kokybę primenančiomis picomis. Pica – ypač universalus ir kone kiekvieno mylimas patiekalas, kurio skonis kiekvienąkart gali būti vis kitoks ir niekuomet nepabostantis, ypač tuomet, jei juo mėgaujamasi neįprastoje lauko aplinkoje.

Norintiems maksimaliai išnaudoti lauko virtuvės erdvę, verta prisiminti ir dar daugiau funkcionalių akcentų. Pavyzdžiui, kokybiškas ir patvarus lauko šaldytuvas patiks mėgstantiems mėgautis vėsiais, gaivinančiais gėrimais. Itin karštomis dienomis jis pravers ir šviežių maisto produktų saugojimui iki tol, kol šie bus ruošiami kepimui ant grilio. Dalelę gamtos jaukumo į kiemo erdvę įneš ir laužavietė, kuri ne tik sušildys vėsiais vasaros vakarais, bet ir taps dar vienu neįprastu sprendimo maisto gaminimui. Kokioje kiemo vietoje rekomenduojama formuoti laužavietę? Ugnies elementai gali tarnauti kaip centrinis, kiekvieno dėmesį atkreipsiantis taškas, kuriantis patrauklią, prisėsti ir atsipalaiduoti kviečiančią atmosferą.

Lauko virtuvė neapsiriboja viena erdve, tad jums ypač svarbus mobilumas? Virtuvės vežimėlis ant ratukų – nepamainomas sprendimas aktyviam maisto gaminimo procesui ar net didesnėms virtuvės šefų draugijoms. Nedidelis vežimėlis puikiai tinka produktų bei prieskonių laikymui, tačiau kai kurie modeliai turi net integruotą plautuvę ar grilį, tad lauko virtuvė galės keliauti ten, kur esate jūs.

Apšvietimas – akcentas, kurio pamiršti nevertėtų

Tinkamas lauko erdvių apšvietimas yra ypač svarbus tiek estetikai, tiek saugumui. Nors ši užduotis kiemo erdvės dizaino procese – kone sudėtingiausia, visuomet verta pasinaudoti praktiškomis idėjomis, kurios šį iššūkį pavers įveikiamu kur kas lengviau:

  • Pakabinamos lemputės – tai universali ir sąlyginai nebrangi išeitis norintiems mobilaus, lengvai transformuojamo, bet tuo pačiu ir itin jaukaus apšvietimo kieme. Pasirinkę ilgą lempučių girliandą, ją galite kabinti tiek virš lauko virtuvės, tiek terasoje ar ramioje pasisėdėjimo zonoje, kurioje mėgstate leisti vasaros vakarus. Įprastai pernelyg spalvingos ar balto atspalvio lemputės asocijuojasi su žiemos šventėmis, tad vasaros sezonui rekomenduojama rinktis gelsvus, šiltus tonus. Maksimaliam komfortui pravers saulės energija įkraunamos girliandos, kurių nereiks prijungti prie elektros tinklo, tad jaukia atmosfera galėsite mėgautis bet kuriame kiemo kampelyje.
  • Grįžtant prie maisto ruošimo lauke, svarbu priminti, kad lauko virtuvės apšvietimas ypatingai svarbus mėgstantiems gaminti vakare. Ryškios, kokybiškos lemputės pravers ne tik estetiniams tikslams, bet ir funkcionalumui. Atsižvelgiant į jūsų lauko virtuvės išdėstymą, apšvietimo planą teks koreguoti individualiai, tačiau pakankamai šviesos virš stalviršio prireiks bet kokiu atveju. Jei jums svarbus ir stilingas įvaizdis, šiek tiek elegancijos suteiks papildomi apšvietimo sprendimai: pavyzdžiui, LED juosta palei spintelių apatinę dalį ar už stalviršio.
  • Saulės energija – tvari idėja, kurią šiandien pritaikyti savo kiemo erdvėje galima itin įvairiai. Į žemę įsmeigiami šviestuvai – dar vienas sprendimas, puikiai atrodantis tiek palei terasą ar takelius sode, tiek ir gėlių darželyje ar kitose erdvėse, kurias ypač norisi paryškinti jau sutemus. Saulės energija veikiantys žibintai yra itin taupūs bei reikalaujantys minimalios priežiūros, tad tai – ideali išeitis norintiems lauko erdvę apšviesti ekologiškai ir ekonomiškai.

 

Kiemo dekoras – ramybės oazė, neapsiribojanti namų sienomis

Pasirūpinus stilinga lauko virtuvės išvaizda, svarbu nepamiršti ir kitų kiemo aplinkos elementų – juk darnioje lauko aplinkoje svarbiausia išlieka harmonija ir ypatingas dėmesys kiekvienai detalei. Kokie netikėti akcentai padės susikurti visapusiškai estetišką ramybės oazę kieme?

  • Pavėsinė. Medinė ar iš tvirto audinio – kad ir kokia ši bebūtų, kokybiškos pavėsinės funkcionalumą įvertina kiekvienas. Pavėsinėje galite mėgautis lauko virtuvėje paruošta vakariene, pasislėpti nuo ryškių saulės spindulių ar tiesiog prisėsti trumpai poilsio akimirkai. Uždara pavėsinė su sienomis ideali vertinantiems privatumą, o atvira struktūra su stogeliu – puiki idėja atokiam, aplinkinių akims nematomam kiemo kampeliui.
  • Meno galerija lauke – nė neabejojame, kad šio sprendimo jokiame kitame kieme jums matyti dar neteko. Galbūt verta būti pirmajam, savo kaimynystėje namų erdvę papuošusiam šiuo unikaliu dekoro sprendimu? Statulos, įdomūs paveikslai ar net fotografijos aplinkai suteiks bohemiškos dvasios. Tiesa, svarbu įvertinti oro sąlygas ir pasirinkti tokius elementus, kurie būtų atsparūs ne tik saulės šviesai, bet ir netikėtam lietui ar stipresniam vėjui.
  • Supynės ar hamakas gaiviame pavėsyje sugrąžins nostalgiškas nuotaikas, primenančias vaikystę. Jei mėgstate skaityti, užsiimti rankdarbiais ar tiesiog leisti ramias akimirkas lauke, tokia atsipalaidavimo zona ilgai netrukus taps jūsų mylimiausiu kiemo kampeliu. Dar daugiau jaukumo suteiks švelnus apšvietimas ir įdomūs augalai ar spalvingai žydinčios gėlės.
  • Veidrodžių siena kieme – iš tiesų netikėtas, tačiau puikiai apgalvotas dekoro sprendimas, ypač pravartus mažoms erdvėms. Kaip viduje, taip ir lauke veidrodžiai kuria didesnės erdvės iliuziją ir atspindi natūralią šviesą bei žalumą. Skirtingų formų bei dydžių veidrodžiai taps įdomiu vizualiniu elementu, o galbūt net ir ryškiausiu kiemo akcentu, jei gausybei skirtingų augalų ar kitoms dekoracijoms vietos neturite itin daug.

 

Lauko virtuvės tampa kur kas daugiau nei tik minimalistine kiemo erdve, kurios vienintelis akcentas – grilis. Šiandien, įgyvendindami neįprastas dekoro idėjas, lauko virtuvės erdvę galite paversti ne tik funkcionalia, bet ir stilinga bei ypatingai ryškia: tam padės kūrybiški apšvietimo sprendimai, augalų motyvai bei kiti praktiški elementai. Tiesa, svarbu nepamiršti ne tik lauko virtuvės zonos, bet ir bendro kiemo įvaizdžio, atgimstančio netikėtomis spalvomis bei siluetais. Beribį kūrybiškumą galite demonstruoti ne tik vidaus erdvėse, bet ir kieme, kur meno galerija ar poilsio kampelis atrodys ypač netikėtai, tačiau estetiškai. Imantis kiemo dekoro, svarbiausia viena taisyklė: čia griežtų taisyklių nėra. Išlaisvinkite vaizduotę ir susikurkite lauko virtuve puošiamą erdvę, kurioje netrūksta galimybių pramogauti, mėgautis kulinariniais malonumais ir brangiais prisiminimais. Pasinaudoję šiomis unikaliomis idėjomis, savo namų aplinką paversite brangia vieta, kurioje galėsite gaminti maistą, leisti laiką su brangiais žmonėmis ir mėgautis smagiausiomis akimirkomis.

 

0 Shares:
Jums taip pat gali patikti
Skaityti

TRYS VEJOS BORTELIŲ TIPAI

Vejos borteliai pagal jų gamyboje naudojamas medžiagas yra skirstomi į tris tipus. Nepriklausomai nuo to, ar pasirinksite betoninius,…