Mobingas: jam ribų nėra

Mobingas

Jeigu kalbėti apie mobingą, labai dažnai girdime tokias pat arba labai panašias situacijas, kurios yra kalbamos viešai. Tačiau tai yra labai maža dalis visų situacijų apie kurias buvo arba yra pasakojama. Mobingo atvejų gali būti labai įvairių ir netgi kartais sunku suvokti, kad taip dar gali atsitikti. Kadangi apie tai labai svarbu kalbėti, kad kaip įmanoma daugiau apie šią problemą išgirstų ir mokėtų atpažinti, todėl parengėme šį straipsnį būtent tam, kad tokios problemos būtų gryninamos ir su jomis susiduriama arba atpažįstama kaip įmanoma greičiau.

Mobingas darbo vietoje

Vienas iš pirmųjų žingsnių, kurį reikia pamatyti yra tada, kai mobingas tik prasideda. Tad pateiksime keletą situacijų, kurios dažniausiai pasitaiko darbe, kad kaip įmanoma greičiau būtų galima suvokti, kad mobingas yra naudojamas:

  • Pastebite, kad viešas žeminimas prieš kolegas tampa vis dažnesnis ir vis aštresnis. Kartais galite net nesuprasti, kodėl viskas išsakoma visų kolegų akivaizdoje arba situacija apibūdinama visiškai kitaip, nei kad buvo iš tikrųjų.
  • Netinkamas bendravimas, rėkimas darbe tampa kasdienybė. Tokie veiksmai gali rodyti pirmuosius mobingo veiksmus.
  • Tyčiojimasis tiek viešai, tiek neviešai. Ir situacijos gali liesti ne tik darbus, bet ir jūsų šeimą, bei artimuosius.
  • Dažni grasinimai, kurių pagrindo neįmanoma suprasti, nes jie sakomi už bet kokį darbą, kurį atlikote.
  • Netinkamas vertinimas, nors kiti kolegos už panašų darbo gavo premijas ar kitą paskatą. Ir tokie atvejai pradeda kartotis itin dažnai.

Kas nėra mobingas?

Kartais žmonės prisiskaito tiek daug informacijos, kad viskas tampa labai sudėtinga, pradedama interpretuoti įvairius faktus ir dėl to mobingą įžvelgia beveik kiekviename žingsnyje, nors jis ir nėra vykdomas. Todėl į visas situacijas reikia žiūrėti tinkamai, kad mobingas nebūtų maišomas su įprastomis situacijomis. Tad pateikiame pavyzdžių, kada jis nėra taikomas:

  • Diskutuojant tam tikrais klausimais nuomonės išsiskiria, užverda diskusija, nes kiekviena pusė nori apginti savo nuomonę. Iš pirmo žvilgsnio tai gali pasirodyti nesutarimas ir kažko nuvertinimas, tačiau tai yra įprasta situacija, kuomet didesnė darbuotojų kompanija bando rasti geriausią sprendimą.
  • Stebėjimas kaip yra atliekamas darbas, vertinama jo kokybė ir kiti reikiami dalykai. Reikia turėti omenyje, kad kiekvienas darbdavys nori turėti pačius geriausius darbuotojus, kurie tinkamai atlieka pavestas užduotis, tad karts nuo karto tai gali patikrinti, peržiūrėti. Tai yra normalus elgesys, nes kiekvienas turi būti vertinamas.
  • Kritika, kuri išsakoma adekvačiai, pateikiant argumentus. Tikriausiai kiekvienas suprantame, kad dirbti be klaidų neįmanoma, todėl pasakytas tam tikras pastebėjimas turėtų būti priimtas kaip normalus dalykas darbe.

Mobingo stabdymo būdai

Aišku, pirmiausia labai svarbu žinoti, kad mobingas yra tikrai naudojamas. Jeigu taip, geriausia rinkti visus galimus įrodymus, kad jie galėtų būti naudojami prieš skriaudėją. Be to, reikia nepamiršti ir kreiptis į institucijas, kurios žino kaip dirbti su tokiomis situacijomis ir taip galės kaip įmanoma greičiau jums padėti.

0 Shares:
Jums taip pat gali patikti