Kurjerių paslaugos: privalumai ir trūkumai

Kurjerių siuntos yra viena iš siuntimo paslaugų formų. Dažniausiai ši paslauga yra teikiama mažagabaričiams ir mažo svorio siuntiniams pristatyti. Tai, pavyzdžiui, dokumentai, kosmetika, dovanos, drabužiai ir daugelis kitų prekių, kurias gana paprasta transportuoti. Kurjerių siuntos – tai alternatyva pašto paslaugai pristatyti siuntą nurodytam adresatui

Yra keletas kurjerių paslaugų rūšių, kurios užtikrina, pavyzdžiui, greitesnį pristatymą arba atsižvelgia į siuntų tipą. Taip pat atskiros kurjerių įmonės skiriasi savo specifikacijomis. Lietuvoje yra mažų ir didelių įmonių, įskaitant vietines ir tarptautines. Visoms siuntoms taikoma transporto įmonėms būdinga logistika. Šie vežėjai siuntas pristato oru, sunkvežimiais ir geležinkeliu.

Taigi, logistikos procese vežėjas paima siuntą iš siuntėjo ir pristato į atitinkamą perdavimo punktą. Tada jis perkeliamas į kitą transporto priemonę, kurioje taip pat yra siuntiniai, priklausantys tam pačiam miestui ar net jo rajonui (priklausomai nuo įmonės  dydžio).

Kurjerių siuntos – įvairūs pristatymo būdai

Kurjerių siuntos vykdomos tiek miestuose, tiek priemiesčiuose visoje Lietuvoje. Jie skirti ne tik dokumentų, bet ir didesnėms siuntoms, kurios reikalauja palečių. Turėtumėte žinoti, kad kurjerių paslaugos dažniausiai teikiamos visą parą, septynias dienas per savaitę. Tačiau paketą gauti galima tik darbo dienomis ir tam tikru laiku.

Siuntinys gali būti išsiųstas nurodytos kurjerių įmonės klientų aptarnavimo punkte. Paprastai jis pristatomas į adresato namus. Šiuo atveju didelių problemų dėl jo priėmimo nekyla. Apie jo pristatymo datą ir laiką klientas iš anksto informuojamas telefonu, SMS arba elektroniniu paštu.

Svarbu paminėti tai, kad didžioji dauguma įmonių siūlo pristatymą ne tik į paties gavėjo rankas, bet ir į tiesioginį aptarnavimo punktą – šiuo atveju paštomatus. Taigi pasirinkimas priklauso nuo kliento. Kaip siųsti paštomatu turėtų būti nurodyta pasirinktos siuntinių siuntimo įmonės internetiniame puslapyje.

Siuntimo į namus privalumai ir trūkumai

Privalumai:

  • patogumas ir laiko taupymas,
  • siuntos pristatymo patikimumas,
  • priimtina kaina,
  • pristatymo galimybė šalyje ir užsienyje,
  • kurjerių lankstumas.

Kita vertus, trūkumas yra vienas – nėra maksimalaus siuntų saugumo (kaip ir siunčiant bet kuriuo siuntimo būdu).

Privalumai

Naudotis kurjerių paslaugomis labai patogu. Tai leidžia sutaupyti laiko. Mums net nereikia išeiti iš namų, kad galėtume tokią paslaugą užsisakyti. Kurjeris atvyksta pasiimti siuntos ir pristato ją gavėjui. Tai ypač geras sprendimas, kai reikia išsiųsti didelio dydžio siuntą. Kurjerių įmonės dažniausiai siuntą adresatui Lietuvoje pristato per vieną-dvi darbo dienas. Tarptautinėms siuntoms taikomi kiek ilgesni terminai, nebent užsisakote EXPRESS paslaugą.

Didelis šio siuntų siuntimo būdo privalumas yra paslaugos prieinamumas. Kurjerių įmonės tiesiog turi savo svetaines ir jas lengva rasti, taip pat duomenis, paslaugų pasiūlymus ir kainoraštį. Siuntinio paėmimas taip pat labai lengvas procesas: pakanka susisiekti telefonu ir pateikti reikiamą informaciją apie mūsų siuntą. Be to, kurjerį galima užsisakyti ir internetu bei svetainėje užpildžius esamą forma.

Dėl dabartinio kurjerių paslaugų išpopuliarėjimo tokių paslaugų kainos ženkliai sumažėjo. Dažniausiai pristatymo mokestis yra maždaug du kartus mažesnis nei pinigų suma, kurią turėtumėte išleisti savarankiškam prekių pervežimui Lietuvoje. Siuntos Lietuvoje kaina priklauso nuo siuntos dydžio ir svorio.

0 Shares:
Jums taip pat gali patikti