Į kremavimą kai kurie lietuviai vis dar žiūri nepatikliai. Juk mūsų tradicijos yra visiškai kitokios. Tačiau galima pastebėti, jog kremavimas tampa vis dažniau pasirenkamas ne tik visame pasaulyje, bet ir pačioje Lietuvoje. Kai kuriais atvejais tenka pripažinti, kad kremavimo paslaugos tampa ne pasirinkimu, o būtinybe. Kada žmonės jaučiasi priversti rinktis artimojo kremavimą?
- Kai kuriais atvejais kremavimo paslaugos tampa būtinybe, kai žmogaus kūnas yra smarkiai apgadintas ir neatpažįstamas. Tai gali būti po avarijos ar sprogimo. Neretai būtent tokiais atvejais artimiesiems yra per skaudu žiūrėti į artimo žmogaus kūno sužalojimus.
- Kitas dažnai pasitaikantis atvejis – laidotuvių atidėjimas. Kai kuriais atvejais nepavyksta atlikti laidotuvių iš karto, kai miršta žmogus. Tuomet vienintelis sprendimas – kremavimas. Kai žmogaus kūnas kremuojamas, jį laidoti galima net ir po kelerių metų, jei tuo metu nerandamos sąlygos.
- Kai kurie nenori laidoti žmogaus kūno, nori jį pasilikti šalia. Tokiu atveju kremuojamas kūnas ir pasiliekama urna.
Kokiais dar atvejais žmonės renkasi kremavimo paslaugas?
Kremavimo paslaugos pasirenkamos ir kitais atvejais. Reikia pripažinti, kad kai kurie žmonės nori, kad po mirties jų kūnas būtų kremuojamas. Tokie sprendimai kartais priimami dėl to, nes žmonės nenori, kad kas nors žiūrėtų į jų mirusį kūną. Tad nenuostabu, kad vis daugiau žmonių renkasi kremavimo paslaugas.
Ar kremavimas yra mūsų ateitis?
Kyla klausimas, ar kremavimas gali būti mūsų ateitis? Gal ateityje mes visi būsime kremuojami? O gal visgi grįšime prie tradicijų ir laidosime kūnus įprastu būdu? Kiekvienas turi teisę pasirinkti, kaip nori būti palaidotas, tad neaišku, ar kremavimo tendencija išliks, o gal atsiras dar kitokių būdų, kaip atsisveikinti su mylimo žmogaus kūnu. Nors neaišku, ar kremavimas bus mūsų ateitis ir apskritai, ar jis išliks, reikia pripažinti, kad bent jau šiai dienai kremavimo paslaugos pasirenkamos vis dažniau. Kas žino, gal ateityje tikrai daug žmonių rinksis ne įprastas tradicines laidotuves, o kremavimą ir urną namuose. Tokiu būdu juk galima pasilikti dalelę žmogaus su savimi.