KOKIOS YRA PAGRINDINĖS KARPŲ ATSIRADIMO PRIEŽASTYS? KAIP JOS PAŠALINAMOS?

Karpos niekam grožio neprideda. Dauguma jų rūšių nėra pavojingos, tačiau tai nereiškia, jog reikia numoti ranka į jų pagausėjimą, nes tai praneša, jog su jūsų imunine sistema kažkas yra ne taip. O garbaus amžiaus žmonėms, kuriuos apniko įtartinų formų karpos, verta apsilankyti pas odos gydytoją dėl odos vėžio prevencijos.

Kas sukelia karpų atsiradimą?

Karpų atsiradimo kaltininkai – tai žmogaus papilomos virusai, kurie skatina nenormalų ląstelių augimą. Jie sąlygoja paprastųjų karpų atsiradimą ant plaštakų, ant padų, kitų kūno vietų ir net gerklėje. Jomis užsikrečiama liečiantis su kitais žmonėmis, ypač dažnai tai nutinka aktyviems paaugliams.

Karpos taip pat yra dažnas negalavimas tiems žmonėms, kurie dėl savo darbo pobūdžio negali išvengti smulkių sužalojimų. Ypač tai būdinga mėsininkams. Kadangi karpos labai greitai dauginasi, jos per trumpą laiką gali nusėti visą kūną.

Kaip ant organizmo vystosi karpos?

Žmogaus papilomos virusai prasiskverbia pro odą, tada ant pirštų, kojų kelių, padų ar ant lytinių organų atsiranda žiedinį kopūstą savo išore primenančios išaugos. Įprastai jos vystosi neskubėdamos ir nesilaikydamos kokios nors aiškesnės tvarkos, todėl prieš karpos atsiradimą nejaučiami jokie dėmesį galintys atkreipti simptomai. Tiesa, kartais vis dėlto gali pasireikšti niežulys, tempimo arba slėgimo jausmas, netgi ir skausmas.

Kokios priemonės yra naudojamos šalinant karpas?

Iš tiesų karpos sukelia didelį estetinį nepatogumą, todėl norisi kuo greičiau jomis atsikratyti. Kaip teigia odos gydytojai, beveik du trečdaliai karpų išnyksta savaime. Tačiau likusį jų trečdalį tenka šalinti savo jėgomis. Vaistinėse galima rasti specialiai karpoms naikinti skirtų skysčių, šaldomųjų azoto ir žolinių priemonių, kartais gydytojams tenka griebtis gydymo receptiniais vaistais.Tačiau patogiausi yra pasinaudoti lazerinio karpų šalinimo būdu. Karpų šalinimas lazeriu yra gana paprasta procedūra, todėl jos tikrai nereikia baimintis. Ši procedūra padeda atsikratyti kolonijomis išsisėjusių ir itin išvešėjusių karpų, nes organizmas su jomis pats tikrai nepajėgia susitvarkyti. Karpų šalinimas lazeriu trunka labai trumpai, kai tuo tarpu jų gydymas medikamentais ar azotu gali užtrukti net kelis mėnesius.

0 Shares:
Jums taip pat gali patikti