Patarimai renkantis oro kondicionierius

Patarimai renkantis oro kondicionierius

Daugybė pačių įvairiausių kondicionierių rūšių ir tipų gan smarkia apsunkina užduotį renkantis tinkamiausią sprendimą. Mobilūs, stacionarūs, Split sistemos, sieniniai, pastatomi, kanaliniai ir kiti variantai supainioti gali net ir patyrusį žmogų, ką jau sakyti apie tuos, kas ankščiau nėra susidūręs su šių įrenginių ypatumais. Į ką gi reikėtų atkreipti dėmesį renkantis kondicionierių?

Pagrindiniai pasirinkimo kriterijai

Vėdinimo įrenginio suteikiama nauda labai glaudžiai susijusi su tinkamai parinktų modeliu, tad šiam darbui reikia skirti pakankamai laiko ir pastangų. Suprantama, kad susipažinti su visais rinkoje siūlomais modeliais ir iš jų išsirinkti vieną yra neįmanoma užduotis, tad pradėti reikėtų nuo asortimento susiaurinimo. Tačiau jis netūrėtų prasidėti nuo dizaino ar kainos pasirinkimo, nes šie kriterijai priklauso vien nuo asmeninio skonio bei finansinių galimybių ir gali lemti labai gerų variantų atmetimą.

Pagrindinė taisyklė renkantis kondicionierių – jo veikimo principo ir funkcionalumo suderinamumas su patalpomis. Komfortiškas sąlygas sukurti bus įmanoma tik tuo atveju, jei užduotys, keliamos technikai, atitiks jos pajėgumą. Tam kad to neįvyktų svarbu apsispręsti dėl šių veiksnių: kondicionieriaus tipas ir jo galingumas.

Kondicionieriaus tipo pasirinkimas

Tai neabejotinai vienas sudėtingesnių pasirinkimų, nes kiekvienas tipas neabejotinai turi savo pranašumų ir trūkumų. Tačiau be jo, tolimesi žingsniai praktiškai neįmanomi. Butuose ir nedideliuose biuruose yra įprasta įrenginėti Split sistemas. Vidiniai blokai šiuo atveju gali būti tiek montuojami ant sienų (tiek viršuje, tiek ir apačioje). Jei galimybės įrengti tokio varianto nėra, visada galima pasinaudoti monoblokais arba mobiliais kondicionieriais. Pastarieji tinka visur, kur oro vėdinimo poreikis nėra pastovus. Didesnėse patalpose, ofisuose ir komercinėse erdvėse ypač tinka lubiniai kondicionierių modeliai. Jie tolygiai paskirsto šalto oro sroves po visą plotą. Tačiau jei reikia greitesnio sprendimo be sudėtingų montavimų, tai galima pasinaudoti ir ant grindų pastatomais modeliais.

Galingumas

Dar vienas svarbus veiksnys, renkantis kondicionierių. Jis parodo kiek efektyviai įrenginys susitvarkys sus savo užduotimi. Vėdinimo prietaisų galingumas parenkamas pagal tai kokio ploto yra patalpa ir kokia veikla joje yra vykdoma. Specialistai padės tiksliau nustatyti reikiamą kondicionieriaus galingumą, įvertinant plotą, gyvenančių, arba dirbančių žmonių skaičių bei buitinę ir kompiuterinę techniką.

Oro kondicionieriai internetu geriausia kaina inventor.lt puslapyje

0 Shares:
Jums taip pat gali patikti