Kaip papuošti savo kiemo aplinką?

Gražaus sodo paslaptis slypi dirvožemio kokybėje. Jei prieš sodindami augalus pasirūpinsime geru substrato paruošimu, artimiausius sezonus galėsime tik papildyti augalus naudojamomis maistinėmis medžiagomis.

Daugumos augalų auginimo sėkmė didele dalimi priklauso nuo tinkamo jiems substrato pasirinkimo. Labai dažnai nutinka taip, kad pasodintas medis, krūmas ar daugiametis augalas prastai auga ar net žūva. Priežastis – netinkamas substratas. Būtent todėl jie turi būti parinkti atsižvelgiant į konkrečių augalų grupių reikalavimus.

Ką verta žinoti apie dirvožemio derlingumą jūsų kiemo augalams?

Šiuo metu sodininkystės rinkoje turime didžiulį gatavų sodo substratų pasirinkimą, tačiau verta žinoti ir kokių savybių turi turėti vertinga, derlinga dirva ir juodžemiai. Vienas iš svarbiausių dirvožemio derlingumą lemiančių veiksnių yra jo struktūra.

Norint, kad jūsų kiemo augalai išsiskirtų įspūdingais ir spalvingais žiedynais, svarbu tinkamai parinkti dirvą. Gėlėms, priklausomai nuo rūšies, paprastai reikia derlingos dirvos su neutralia reakcija. Kai kurioms gėlėms, pavyzdžiui, sodo hortenzijoms, patinka rūgštus dirvožemis. Norint pasirinkti tinkamą rūšį, vertėtų pas pardavėją pasidomėti, kokių sąlygų turi būti, kad konkretus augalas greitai augtų ir žydėtų kiekvieną sezoną. Kartais, be dirvožemio pH, priklauso ir jo pralaidumas, t.y. ar dirva sulaiko vandenį, ar ne, bei mineralinių medžiagų kiekis. Kai kurioms augalų rūšims, pavyzdžiui, tujoms, patinka dirva, kuri palaiko žemę drėgną. Kita vertus, sodo juka mėgsta visiškai nusausintą dirvą. Sodo levandos mėgsta gerai nusausintą, labai kalkingą dirvą. Jei turime problemų dėl dirvožemio maistinės vertės, gėles galime apibarstyti tam skirtomis trąšomis.

Dirvožemis daržovėms

Ideali dirva daržovėms auginti neturėtų būti per lengva ar per kompaktiška. Ji turi būti pralaidi ir erdvi bei turėti didelę sugeriamąją galią. Žinoma, svarbu ir tai, kad ji būtų derlingas, joje būtų humuso ir maistinių medžiagų.

Kaip patikrinti dirvožemio pH?

Dirvožemis yra rūgštus, neutralus arba šarminis. Kuo žemesnis pH, tuo dirvožemis rūgštesnis, o kuo didesnis, tuo šarmingesnis. Rūgštumą galima patikrinti dirvožemio rūgštingumo matuokliu. Tai labai paprastas naudoti prietaisas. Reikia atsiminti, kad dirvožemio mėginius imame iš kelių vietų, nes skirtingose ​​sodo vietose pH gali turėti skirtingas reikšmes.

0 Shares:
Jums taip pat gali patikti
Skaityti

Paminklo priežiūra

Pavasaris yra puikus metas atgaivinti ir atnaujinti savo paminklus. Daugelis žmonių linkę laikyti paminklus savo mylimųjų atminimui ir…