KAIP TINKAMAI IŠSIRINKTI PLYTELES NAMŲ INTERJERUI?

Išskirtinai estetinio interjero kūrime ne paskutinėje vietoje figūruoja įvairių rūšių plytelės. Jomis išklotos grindys, išklijuotos sienos, dekoruotas židinys, papuošta lauko terasa nelieka nepastebėti. Išvaizdų interjerą padeda suformuoti tai, kad plytelės yra pačių skirtingiausių dydžių, formų, spalvų ir faktūrų, tad reikia tik pasitelkti vaizduotę ir kurti tokią aplinką, kuri arčiausiai širdies.

Kaip rinktis plyteles konkretiems paviršiams?

Sena taisyklė naujokus perspėja, jog negalima sienų plytelių naudoti grindų dangai, nes jos atlaiko žymiai mažesnes fizinio poveikio apkrovas. Tuo tarpu grindų plyteles galima klijuoti ir ant sienų. Aišku, plytelėmis dengiant grindis, reikia atkreipti dėmesį į tai, koks yra jų slidumo ir dilumo lygis. Įsigydami plyteles pirmiausiai patikrinkite jų pakuočių partijų numerius, nes jeigu jie nesutampa, tai skirsis jų viduje esančių plytelių atspalviai.

Nuo ko pradėti pasiruošimą namų apdailos plytelėmis darbams?

Būtų labai praktiška pirmiausiai į namus pargabenti norimų plytelių pavyzdžius ir pasižiūrėti, kaip jos atrodys natūroje. Tai padės išvengti galimų klaidų, nesutapimų tarp jūsų lūkesčių ir tikrovės. O dar geriau pirmiausiai į namus iškviesti plytelių klijavimo meistrus, kurie įvertins situaciją ir padės pasirinkti tinkamiausią plytelių variantą, patys užsakys reikiamą jų kiekį ir puikiai atliks jiems patikėtą darbą.

Ką reikia žinoti apie techninius plytelių klasifikavimo parametrus?

Jei renkatės grindų plyteles virtuvės, vonios kambario, dušinės, pirties, baseino, lauko terasos ir panašioms vietoms, pirmiausiai pasidomėkite, kokia yra jų slidumo klasė. Tik neslidžios plytelės garantuos saugumą minėtose vietose. Šios rūšies grindų plytelės, kurios pažymėtos raidėmis A, B ir C, rodo jų atsparumą slydimui, kai vaikštoma basomis kojomis.

O kai informuojama apie atsparumą slydimui, kai vaikštoma su avalyne, tada naudojama raidė R ir skaičiai nuo 9 iki 13. Kas reiškia, jog kuo užrašytas skaičius didesnis, tuo plytelės paviršius grubesnis, todėl mažiau slidesnis.

 

 

 

0 Shares:
Jums taip pat gali patikti