Holistinis gyvūnų maistas

Holistinis gyvūnų maistas

Daugelis paskutiniu metu esate tikrai nemažai girdęję žodį holistinis – holistinis požiūris, holistinis masažas, holistinis vertinimas ir t.t. O kas yra „holistinis“ gyvūnų maistas, ir kuo jis skiriasi nuo kitų gyvūno maistų?  Jei ketinate išbandyti gyvūnų maistą, kuris pažymėtas kaip holistinis, turėtumėte žinoti apie tai, ką šis terminas reiškia, kuo jis skiriasi nuo natūralaus šunų maisto ir kokių ingredientų reikia ieškoti šio maisto sudėtyje.

Ką reiškia „holistinis“ gyvūnų maisto etiketėse?

Žodis „holistinis“ sudaro įspūdį, kad gyvūnų maistas bus maistingas ir subalansuotas, bei naudingas visai augintinio sveikatai. Pirkdami Holistinį maistą šunų šeimininkai dažniausiai tikisi, kad bus užtikrintas viso kūno mitybos balansas. Tačiau šiuo metu naminių gyvūnėlių pramonėje nėra universalaus ar standartinio apibrėžimo, kas gyvūnų maistą klasifikuoja kaip holistinį. Terminas „holistinis“ neturi ir teisinės mitybos kokybės apibrėžimo. Sąvoka „holistinis“ reiškia „atsižvelgiant į visumą“. Gyvūnų ėdalo pramonėje „holistinis“ yra rinkodaros terminas, vartojamas gyvūno viso kūno sveikatai apibūdinti. Gyvūnų maistas, pažymėtas kaip „holistinis“ reiškia kad jis bus pagamintas iš natūralių, tinkamos kokybės ingredientų be šalutinių produktų ar užpildų, be chemikalų ir bus lengvai virškinamas.

Apibendrinant  holistinis naminių gyvūnų maistas yra labiau judėjimas link mažiau apdorotos dietos su aukštesnės kokybės ingredientais.

Rinktis holistinį maistą ar natūralų maistą?

Terminai natūralūs ir holistiniai dažnai vartojami kartu, jie paprastai nėra vartojami pakaitomis.

Jei gyvūnų maisto etiketėje nurodoma, kad jis yra natūralus ir holistinis, tik žodis „natūralus“ turi reikšmę. Tai reiškia, kad tokiame gyvūnų maiste, nebus chemiškai susintetintų ingredientų, priedų ir konservantų.

Keletas chemiškai susintetintų ingredientų, kurių neleidžiama naudoti natūraliame naminių gyvūnėlių maiste: propilenglikolis, kalcio askorbatas, konservantai BHA ir BHT, dirbtiniai skoniai ir spalvos.

Kai kurie prekiniai gyvūno maisto ženklai holistiniuose pašaruose naudoja specifinius priedus ar ingredientus. Šie ingredientai gali būti probiotikai, vitaminai ar mineralai arba papildai, padedantys esant tam tikroms ligoms, pvz., sąnarių ir odos sveikatai. Dabartinės holistinės mitybos tendencijos taip pat apima begrūdžius preparatus, kurie pakeičia kviečius, kukurūzus ir sojas ankštinėmis daržovėmis ir bulvėmis.Taip pat labai populiaru į šiuos receptus pridėti vaisius ir žalumynus.

Jei nusprendėte pereiti prie holistinio gyvūnų maisto , visų pirma:

  1. Patyrinėkite šunų maisto prekių ženklus ( Carnilove, Chicopee, Marp…). Būtinai atidžiai  perskaitykite šunų maisto sudedamųjų dalių etiketes ir ingredientų sąrašą! Yra klaidinga manyti, kad visi holistinio šunų maisto ingredientai yra naudingi jūsų augintiniams. Gali būti ir cheminių priedų ar kitų ingredientų, kurių jūsų augintiniai nesintetina į naudingas maistines medžiagas (pav.linų sėmenų).
  2. Nėra tobulų dietų kiekvienam augintiniui. Daugybė dietų yra labai kaloringos tad nepamirškite ir kalorijų skaičiaus.
  3.  Pasitarkite su veterinarijos gydytoju. Jis suras geriausią maistą, tinkantį  jūsų augintinio gyvenimo būdui. Kai kurie gyvūnai blogai toleruoja žalią ar ribotą sudedamųjų dalių maistą, todėl pasitarę su veterinarijos gydytoju būsite užtikrinti, kad jūsų šuo gaus tinkamą dietą.

Jei jūs už natūralumą ir ekologiją tai būtinai išsirinkite ir išbandykite Holistinį gyvūnų maistą!

0 Shares:
Jums taip pat gali patikti