Gėlių puokštė: populiariausi tipai ir išskirtinumo galimybės

Gėlių tipai

Kaip yra ir įvairiausių gėlių, taip iš jų galima sukurti ir įdomiausias puokštes. Tačiau kiekviena gėlių puokštė vis tiek turi savitas taisykles, kurių yra laikomasi norint sukurti estetišką vaizdą. Šiandien jau yra įprasta matyti tiesiog kelias ilgas rožes vienoje puokštėje arba surištas tulpes ir galvoti, jog taip atrodo visos puokštės. Tačiau gėlių puokštė priklausomai nuo jūsų ir pasirinkto floristo fantazijos gali būti be galo įdomi ir unikali.

Puokščių tipai

Apvali gėlių puokštė

Tai vienos tradiciškiausių puokščių pasirinkimų. Tokia gėlių puokštė susidaro iš gėlių, kurių žiedai yra pavalūs ir komponuojami taip, kad sudaryti vieną bendrą visumą. Spalvos gali būti įvairiausios – nuo pastelinių iki ryškių. Dydžio pasirinkimas taip pat priklauso nuo jūsų poreikių. Apvali gėlių puokštė lengvai gali būti padaroma didesnė ir mažesnė.

Pailga gėlių puokštė

Dar vadinamos vertikaliomis puokštėmis. Čia renkamos gėlės, kurios turi ilgus kotus, yra aukštos, o jų žiedai vertikalūs. Tokia gėlių puokštė puikiai atrodo ilgose vazose. Tai puikus sprendimas norintiems išskirtinesnės puokštės, kuri suteikia įvaizdžiui charizmos. Svarbu atsiminti, jog tokia gėlių puokštė yra sudaroma iš specifinio pobūdžio gėlių (ilgais kotais), tad ne visos gėlės gali būti tinkamos šiai puokštei.

Bėgančios arba krioklio puokštės

Svyrantis augalai dažnai yra taikomi interjero ar eksterjero detalėse, tačiau ir gėlių puokštė gali būti tokio tipo. Tokią puokštę galima padaryti specialiai, bet taip pat ir galima naudoti lengvai nusvyrančias gėles bėgančio vandens efektui sukurti. Tokios puokštės atrodo be galo elegantiškai ir prabangiai, todėl puikiai tinka vestuvių proga.

Laisvas stilius

Tai formos ir jokių standartų nesilaikančios puokštės. Jas galima sudaryti iš įvairių žiedų bei papildomų augalų. Tačiau atminkite, kad net ir laisvo stiliaus gėlių puokštė turi savas taisykles. Ne visos gėlės dera tarpusavyje, ne visos gali būti merkiamos kartu, tad prieš renkantis tokią puokštę reikėtų pasitarti su floristais.

Kaip sukurti išskirtinę puokštę?

Kad gėlių puokštė atrodytų išskirtinai, galite rinktis nestandartinius žiedus. Pavyzdžiui, egzotinė gėlės praturtina visas puokštes, tad jos atrodys tikrai unikaliai. Taip pat nebijokite eksperimentuoti su spalvomis. Žinoma, norisi, kad gėlių puokštė būtų išvaizdi, tačiau vienas ryškesnis žiedas puokštėje gali paversti ją visiškai kitokia.

0 Shares:
Jums taip pat gali patikti