Energinio naudingumo sertifikatas – būtinas, kai galvojama apie būsto pardavimą

Energinio naudingumo sertifikatas

Jeigu norite parduoti būstą – teks pasirūpinti įvairiais dokumentais, kurie būtini, kad viskas būtų atlikta legaliai. Vienas tokių dokumentų yra susijęs su būsto energiniu efektyvumu. Visai neseniai energinio naudingumo sertifikatas tapo būtinas. Tiesa, ne tik parduodant būstą, tačiau taip pat ir jį nuomojant, tad reikia pasirūpinti, kad ne tik būtų atliktas vertinimas, tačiau taip pat ir dokumentai, kurie bus išduoti – atitiktų keliamus reikalavimus. Daugiau informacijos rasite čia

Ieškokite paslaugas teikiančių specialistų

Pirmiausia reikia suprasti, kad toks dokumentas kaip energinio naudingumo sertifikatas turi būti išduodamas specialisto, kuris turi teisę. Kai kurie, deja, siūlo įsigyti sertifikatus pigiau. Tiksliau, teikia paslaugas nelegaliai nors neturi teisės teigti. Žinoma, tokie vertinimai neturi jokios juridinės galios. Juk kaip ir kiekvienam tokio tipo dokumentui – svarbu, kad jis būtų legitimus. Taip pat būtina pasitikrinti jų atsiliepimus internete.

Dokumento kainos

Galima pasidžiaugti, kad vis daugiau specialistų teikia tokio tipo paslaugas. Dėl to galiausiai laimi žmogus, kadangi jis gali rinktis geriausią kainos bei kokybės santykį. Žinoma, kalbant apie kainas reikia nepamiršti ir to, kad jo kinta priklausomai nuo įmonės, tad siūlome kuo daugiau dėmesio skirti ne tik kainoraščiams, tačiau ir tiksliai teikiamoms paslaugoms, kurios geriau arba mažiau atitinka poreikius.

Klasės nustatymas

Energinio naudingumo sertifikatas nurodo – kokios klasės yra Jūsų namas. Jos nustatymas apima labai daug smulkmenų, kurių metu vertinami akcentai. Daugeliui atrodo, kad belieka apžiūrėti langus, duris bei namo apšiltinimą, kad būtų galima tiksliai nusakyti – kokia yra namo klasė. Tačiau tai nėra tiesa. Reikia smulkmeniškai įvertinti daugelį akcentų, kurie galiausiai lemia, kad namas bus tokios klasės, o ne kitos. Galiausiai, juk kinta reglamentai, kuriems taip pat reikia dėmesio, svarbu juos detaliai sekti.

Koks yra Jūsų namas?

Nors dažniausiai toks dokumentas yra užsakomas, kai planuojamas namo pardavimas, tačiau nepamirškite, kad žinoti namo klasę verta visada. Tai padeda kur kas geriau įsivertinti ir namo vertę, o vėliau ir žinoti – kiek jis gali kainuoti pardavimo metu.

 

0 Shares:
Jums taip pat gali patikti