Kokie yra šilumos siurblių tipai?

Kokie yra šilumos siurblių tipai?

Šilumos siurblių sistemos, galinčios tiek šildyti, tiek vėsinti, veikia kaip šaldytuvas, naudodamos elektrą šilumai perpumpuoti iš vėsios patalpos į šiltą, kad šiltas oras patektų į patalpas žiemą, o vasarą atvirkščiai. Kadangi jie perkelia šilumą, o ne ją generuoja, eksploatacijos sąnaudos žymiai sumažėja.

Yra 3 pagrindiniai šilumos siurblių tipai:

Oro šaltinis

Nebrangūs montuoti ir dažnai naudojami oro šaltinio šilumos siurbliai puikiai veikia vidutinio klimato sąlygomis, naudojant lauko orą kaip šilumos mainų terpę.

Vandens šaltinis

Vandens šaltinio šilumos siurbliai šilumą išsklaido naudodami vandenį, o ne orą. Jiems reikia prieigos prie šulinio, ežero ar kito vandens šaltinio ir jie nėra tokie dažni.

Antžeminis šaltinis

Žemės arba geoterminiai šilumos siurbliai išnaudoja po žeme kaupiamą šiluminę energiją, perduodami šilumą panašiame žemyne ​​oro šilumos siurbliams. Dėl pastovios grunto temperatūros jie siūlo daug efektyvesnį darbą, tačiau įrengimas yra brangesnis ir sudėtingesnis, nes reikia iškasti ir įrengti požeminius vamzdynus.

Bet palaukite – mes dar nebaigėme! Šilumos siurblių potipiai

Norėdami dar labiau supainioti jus atrankos procese, supažindinsime jus su šilumos siurblių sistemų potipiais:

Hibridinis šilumos siurblys

Esant klimatui, kuriame svyruoja nuo labai šilto vasarą iki labai šalto žiemą, galimos dviejų tipų hibridinės sistemos, kurios padidina efektyvumą.

Žemės ir oro šaltinio šilumos siurblių kombinacijos, kuriose oro šaltinių sistemos pirmauja, kai lauke šilta, bet perjungiama į žemės šaltinį, kai temperatūra nukrenta.

Šilumos siurblio ir dujų/tepalinio katilo derinys, kai vienu metu veikiant galima užtikrinti pastovesnę šilumą ir didesnį efektyvumą. (Paprastai naudojamas namuose su esamomis katilų sistemomis.)

Saulės šilumos siurblys

Naudojami kartu su oro ir geoterminiais šilumos siurbliais, saulės šilumos siurbliai integruoja saulės baterijas kaip sistemos maitinimo šaltinį. Naudojant saulės energijos geoterminę sistemą, galima šildyti / vėsinti visus savo namus naudojant atsinaujinančią energiją.

Absorbcinis arba dujinis šilumos siurblys

Šios sistemos yra varomos kitu šilumos šaltiniu, išskyrus elektrą (saulės / geoterminės / dujos), todėl šios sistemos labiau būdingos pramoninėms reikmėms.

0 Shares:
Jums taip pat gali patikti