Kriptovaliutų pabaiga? Alternatyvios investicijos

Kripto valiuta

Kriptovaliutos jau kurį laiką praranda savo vertę. Turėjusios būti alternatyvia valiuta ir nauju investicijų traukos objektu, jos pradeda prarasti savo statusą finansiniame pasaulyje.

Geriausia to iliustracija – neseniai įvykęs rinkos nuosmukis, kuris ištrynė šimtus milijardų iš investuotojų kišenių. Ilgus metu buvęs nekvestionuotinu investicijų objektų, pastarieji įvykiai iš naujo kelia klausimą investuotojams: kur saugiai ir pelningai investuoti dabar ir netolimoje ateityje?

Naujas verslas ir start-up’ai

Išimtinai finansiniams investuotojams tai gali būti neaktualu, bet viena auganti investicijų sritis yra nauji verslai ir start-up’ai. Lietuvoje kiekvieną mėnesį pasirodo bent keli šimtai verslo pardavimo pasiūlymų su kuriais susipažinti galima Verslovitrina.lt puslapyje ir panašiuose į jį. Tarp tokio pluošto pasiūlymų tikrai galima rasti kas atitiktų kainos ir kokybės santykį bei būtų gera investicija. Kaip investicija geriausiai tinka pasyvias pajamas generuojantis verslai, kurių tikrai galima rasti tarp visų parduodamo verslo pasiūlymų.

Nekilnojamasis turtas

Nekilnojamasis turtas yra viena stabiliausių rinkų. Trumpajame laikotarpyje svyravimų gali būti įvairiausi (pakanka prisiminti 2008 metų kainų pokyčius), bet ilgajame laikotarpyje tai yra viena patraukliausių ir stabiliausių sričių investicijoms. Būsto poreikis bus visada, o auganti ekonomika, spartūs urbanizacijos procesai ir didėjančios pajamos didina būsto paklausą, kas užtikrina stabilų rinkos kilimą.

Paskolos

Viena pelningiausių verslo sričių yra vartojimo paskolos. Tai – daug kapitalo reikalaujanti veikla, tačiau kaip ir nekilnojamojo turto atveju, neprivaloma pirkti ištisus butus ar statyti namus, kad būtų galima investuoti į šią sritį. Šiandien tokios galimybės yra įmanomos per tarpusavio skolinimo platformas, kaip Finbee.lt, kurios leidžia investuoti į šią rinką nuo kelių eurų ir uždirbti pelną šioje srityje. Tai – puiki vieta priparkuoti savo pinigus ir tikėtis 10-15% metinės grąžos.

Akcijos

Akcijų ir ETF fondai – viena populiariausių ir savo populiarumą pateisinanti vieta investuoti. Praktiškai visi Lietuvos bankai dabar suteikia labai patogų, paprastą ir svarbiausia pigų būdą investuoti į akcijų, žaliavų ar kitus fondus. Pačių bankų siūlomi fondai leidžia pasirinkti ir norimą rizikos laipsnį, o įvairūs ETF fondai leidžia investuoti ir į egzotiškas šalis ar net atskiras verslo sritis. Todėl jei manote, kad technologijų verslas uždirbs didesnį pelną, augs ir taip augins savo akcijų kainą – galite investuoti į atitinkamus fondus, filtruodami savo investicijas į atskiras šalis ar regionus.

0 Shares:
Jums taip pat gali patikti