Kokie yra pagrindiniai darbo aprangos komponentai?

Speciali darbo apranga susideda iš daugelio komponentų. Ji yra skirta apsaugoti dirbančiuosius nuo galimų fizinių traumų, sužeidimų, nudegimų ir sudaryti jiems kuo geresnes ir patogesnes darbo sąlygas. Darbuotojams apsaugoti nuo nelaimingų atsitikimų yra skirti įvairios paskirties šalmai, kombinezonai, apsauginiai akiniai, patogūs darbiniai akiniai ir kt. priemonės.

Nuo ko saugo kokybiški darbo drabužiai ir kitos saugumo priemonės?

Apsauginė darbo atributika dirbančiuosius saugo ne tik nuo šalčio, bet ir nuo karščio, nuo elektros srovės poveikio, nuo sunkių svorių užkritimo ant galvos ar ant kojų, nuo nuodingų medžiagų įkvėpimo į plaučius. Pagrindinės būtinos darbo apsauginių priemonių savybės yra šios – atsparumas ugniai, vandeniui, elektros srovei ir chemikalams, patvarumas ir ilgaamžiškumas. Medicinos darbuotojams reikalinga apranga turi būti nepralaidi kraujui ir kitos kilmės skysčiams, lengvai dezinfekuojama.

Kokiomis ypatingomis savybėmis turi pasižymėti darbinė apranga?

Jei dirbama lauke šaltuoju metų laiku, darbinė apranga turi būti vilkima atitinkamais sluoksniai. O po darbiniais drabužiais dar turi lengvai tilpti ir apatiniai. Be to, darbui skirta apranga negali būti per didelė, kad paskui netyčia nebūtų įtraukiama į veikiančius mechanizmus.

Dirbant tokioje aplinkoje, kur nuolat traukia vėjai patariama nešioti kelnes su nugarą apsaugančiomis petnešomis. Miško darbininkams drabužiai yra siuvami iš specialios tekstilės, kuri iš karto sustabdo pjūklą, vos tik jis paliečia audinį. O darbe naudojami batai turi patikimai apsaugoti kojų pirštus nuo sumušimo, sunkių daiktų prispaudimo ir panašiai.

Kokiuose darbuose yra būtina mūvėti pirštines?

Darbo pirštinės praverčia dirbant bet kokius darbus, nepriklausomai nuo jų sezoniškumo, nes, kaip rodo nelaimingų atsitikimų statistika, didžioji dalis jų kaip tik ištinka rankas. Jos būna sutraiškomos, nudeginamos pavojingomis cheminėmis medžiagomis, ugnimi arba subraižomos.

Be to, atskiriems darbams yra pritaikytos atskirų rūšių pirštinės. Pavyzdžiui, miško darbininkams skirtos pirštinės netinka statybininkams. Todėl, prieš įsigydami darbo pirštines, įsitikinkite ar jos tiks jūsiškiam darbo pobūdžiui, nes vienur yra būtinos tokios pirštinės, kurios netrukdytų smulkiajai motorikai, o kitur jos gali būti standesnės, mažiau reikalaujančios pirštų miklumo.

 

 

0 Shares:
Jums taip pat gali patikti