Ekologinis ūkininkavimas – įsikaraliauja Lietuvoje

Tvaraus gyvenimo idėjos šiuo metu apima daugelį gyvenimo sferų. Tiek verslininkus, tiek visuomenę, ūkininkus taip pat, kurie jaučia atsakomybę pasiūlyti geros kokybės, naudingomis medžiagomis pasižyminčius vaisius, daržoves, mėsos gaminius. Nors Europos Sąjunga labai primygtinai prašo užsiimti ekologiniu ūkininkavimu, tačiau didžioji dalis taip verstis – pačių žemdirbių noras. O įtraukiant inovatyvius metodus – ekologinis ūkininkavimas įgyvendinamas gana paprastai.

Dirbama su modernia įranga bei priedais

Šiuolaikinis ūkininkavimas bei žemdirbystė toli gražu neprimena to, kas buvo prieš gerus 10, 20 ar net 30 metų. Galima pasidžiaugti, kad šių dienų ūkininkai dirba ne tik švariai, tačiau ir dėdami mažiau pastangų pasiekia geresnę kokybę. Prie to daugiausia prisideda patikima įranga bei jos priedai, žinoma, taip pat ir žinios. Pavyzdžiui, tai gali būti lygiagretaus vairavimo sistemos, kurios padeda susikoncentruoti ties technikos valdymu, kadangi priedas pasirūpins tinkamai atlikta seja bei tręšimu, arba tokia įranga kaip drėgnomačiai (juos galite įsigyti http://www.iagro.lt/produktai/produktai/prietaisai-ir-sensoriai/dregnomaciai/), kurie leis paprasčiau fiksuoti grūdų būklę.

Svarbiausia renkantis tokio tipo įrangas bei priedus juos įsigyti patikimose prekybos vietose, kur duodama garantija, žinoma, kur siūloma produkcija yra sertifikuota. Tik tuomet ji atitiks pateiktas charakteristikas.

Ką apibrėžia ekologinis ūkininkavimas?

Natūralu, kad atitikti ekologinio ūkininkavimo standartą nėra paprasta, tačiau žingsnis po žingsnio – pavyks net ir tiems, kurie iki šiol apie tai nesidomėjo. Paprastai tariant, tai yra toks ūkininkavimo būdas, kurio metu tausojami gamtos ištekliai. Tai yra daug skirtingų procesų apimantis darbas, kuris orientuojasi į biologinę įvairovę, užtikrina tvarumą augalui, žmogui bei gyvūnui.

Esminiai ekologinio ūkininkavimo privalumai yra šie:

  • Pirmiausia, suprantama, natūralumas, kuris šiuolaikinėje visuomenėje yra labai vertinamas.
  • Taip pat ekologinis ūkininkavimas gali būti vadinamas savarankišku. Kadangi augalai bei gyvūnai yra klasifikuojami pagal rūšis – taip užtikrinama uždara organinių medžiagų cirkuliacija.

Tiesa, kaip trūkumas dažniausiai pabrėžiama tai, kad tam pačiam derliui užauginti reikia daugiau laiko ir daugiau sąnaudų. Tai nėra visiškai tiesa. Ypač, kai šiuo metu yra minėtos pažangios sistemos, kurios leidžia našiau atlikti įvairius žemės ūkio darbus.

Ekologinė ūkininkystė bei žemdirbystė

Renkantis ekologinio ūkininkavimo kelią taip pat reikia nepamiršti, kad galima žemdirbystė, gyvulininkystė, jos abi arba tik viena iš šių rūšių. Pradedantieji ūkininkai labai dažnai svarsto ekologinio ūkininkavimo privalumus, trūkumus ir tai padeda geriau spręsti – kuriuo keliu bus einama.

Ekologinė gyvulininkystė yra paremta savo paties ūkyje pagamintų pašarų naudojimu. Dėl to renkantis gyvūnus reikia įvertinti – kuo jie bus šeriami. Taip pat, žinoma, atsižvelgti – ar pavyks užauginti norimą produkcijos kiekį ekologiniais standartais. Tuo tarpu vienas svarbiausių ekologinio augalų auginimo standartų yra sėjomaina. Tai leidžia ne tik efektyviai palaikyti optimalų humuso lygį, tačiau ir išvengti įvairių augalų ligų, galiausiai, net ir piktžolių.

Nusprendus ūkininkauti ekologiškai – būtina detaliau domėtis Europos Sąjungos paramomis. 2023-ais metais yra atnaujintos subsidijų teikimo sąlygos, keliami reikalavimai ūkininkams, tad domėkitės, skaitykite ir kurkite ūkius, kurie tvarūs, draugiški ne tik gamtai, tačiau ir žmogui.

0 Shares:
Jums taip pat gali patikti