Kaip tinkamai išsirinkti batų dydį?

Vadovaukitės toliau pateiktomis instrukcijomis ir atlikdami kelis paprastus veiksmus išsirinkite sau tinkamą batų dydį. Viskas labai paprasta!

Atidžiai išmatuokite pėdos ilgį.

Geriausia tai padaryti atsistojus visu svoriu ant popieriaus lapo ir apibrėžti rašymo priemone savo pėdą, vėliau išmatuoti liniuote ilgiausią pėdos vietą. Tokiu būdu išmatuotas pėdos ilgis bus tiksliausias. Taip pat, galima įsigyti specialių prietaisų pėdos ilgiui matuoti.

Atminkite, kad kiekvienoje avalynėje, kad ir kokia ji bebūtų – basutės ar aulinukai – koja turi būti laisva, be to, rinkdamiesi žieminę avalynę, nepamirškite, kad dėvėsite turbūt storesnes nei įprastai kojines, tad į tai irgi reikėtų atsižvelgti. Galbūt rinktis net dydžiu didesnę avalynę.

Kokį avalynės dydį rinktis?

Suaugusiesiems batų vidpadžio ilgis turėtų būti maždaug 5 mm ilgesnis nei pačios pėdos.

Vaikai, kurių pėdos auga intensyviai, turi turėti avalynėje daugiau vietos, šis skirtumas turėtų būti nuo 5 iki 10 mm.

Dažniausiai kiekvienas avalynės gamintojas pateikia skirtingas dydžių lenteles, todėl turėtumėte rinktis atidžiai. Šlepetės moterims gali būti matuojamos vienokiu principu, bet, pavyzdžiui, aukštakulniai – kitokiu. Nepamirškite prie gauto pėdos ilgio pridėti bent po pusę centimetro, o jei ketinate įsigyti žieminę avalynę, tuomet ir visą centimetrą.

Į ką dar verta atkreipti dėmesį, renkantis batų dydį?

  1. Jei jūsų pėdų dydžiai skiriasi, visada vadovaukitės pagal didesnį pėdos dydį.
  2. Jei jūsų batų dydis yra tarp dviejų dydžių, vadovaujantis gamintojo nurodymais, visada rinkitės didesnį dydį.
  3. Pėdų dydis šiek tiek skiriasi, priklausomai nuo to, ar tai rytas, kuomet jūsų kūnas yra pailsėjęs, ar vakaras, kuomet pėdos gali būti patinusios po visos dienos krūvio, todėl išmatuokite pėdos ilgį, kai po pietų esate vidutiniškai pavargęs. Nematuokite pėdų ilgio ryte.
  4. Galite pasimatuoti vidpadžio ilgį viename iš savo batų (panašios formos) ir palyginti rezultatą su gamintojo pateiktais vidpadžių ilgiais.
  5. Renkantis dydį taip pat svarbu pėdos plotis. Žmonėms, kurių pėdos yra platesnės, gali tikti visai kitas dydis nei vadovaujantis tik pėdos ilgiu.

Iškilus problemų renkantis dydį, visada galite susisiekti su parduotuvės personalu, kuris mielai jus pakonsultuos dydžių klausimais.

Jei susiklostė situacija, kai dydis pasirinktas neteisingai, prisiminkite apie galimybę be problemų ir lengvai pakeisti ar grąžinti batus per tam tikrą nurodytą laiką, priklausomai nuo parduotuvės grąžinimo sąlygų!

 

0 Shares:
Jums taip pat gali patikti