Lietuvos jaunimui reikia daugiau švietimo apie masturbaciją, o ne seksą

Kada laikas užsiimti seksu? Atsakymas  į šį klausimą yra labai įvairiapusis. Nors pagal Lietuvos Respublikos įstatymus nuo 16 metų, žinoma, su abiejų pusių sutikimu, tačiau medikai tikina, kad jaunimas vis dažniau eksperimentuoja ir išbando ne tik seksą, tačiau ir įvairiausias jo galimybes nuo žaisliukų iki įvairiausių sekso rūšių – dar anksčiau.

Mokykloje trūksta lytinio švietimo

Nors jau jaunesni nei 12 metų amžiaus vaikai pradeda užsiimti seksu, tačiau tai nereiškia, kad jie yra tam pasipuošę. Mokyklose yra daug programų, kurių metu stengiamasi šviesti jaunimą lytinio aktyvumo klausimais. Visgi, daugelis tokių pamokėlių lieka neišgirstos, kadangi tokio amžiaus žmonėms – seksas, net ir jį propaguojant, vis dar kelia juoką.

Dažniausiai susitikimų metu yra minimos apsaugos priemonės, įvairios erotinės prekės bei jų galimybės, tačiau pamirštama, kad seksas apskritai neturėtų būti įvardijamas kaip opcija. Tiesa, nors norintiems mylėti nepavyks užverti durų, tačiau prevenciniai pokalbiai apie nenorimas pasekmes – turėtų skatinti jaunimą daugiau mąstyti.

Šalia sekso – ir masturbacija

Medikai siūlo daugiau dėmesio skirti masturbacijai, kaip dėmesio vertai temai. Skatinama, kad jaunimas geriau išbandytų savęs patenkinimo galimybes, galbūt net įvairius sekso žaisliukus nei užsiimtų seksu, kuris be patirties ir žinių gali atnešti lytiškai plintančias ligas ir neplanuotą nėštumą. Dėl to reikėtų keisti lytinio švietimo programas ir jų metu daugiau akcentuoti kitus seksualinio pažinimo kelius.

0 Shares:
Jums taip pat gali patikti