5 veiksmai, kuriuos galite atlikti, kad pagerintumėte savo ,,Wi-Fi” ryšį

Aprūpinti internetu visus namus šiandien yra lengviau nei bet kada anksčiau. Tačiau interneto ryšys priklauso ne tik nuo paslaugos tiekėjo, bet ir nuo tam tikrų jūsų veiksmų. „Wi-Fi“ technologija, nors ir patogi, yra labai jautri aplinkos trikdžiams ir ją gali riboti prijungtų įrenginių kiekis. Tačiau šių problemų galima išvengti. Šiame straipsnyje sužinosite, kaip tai padaryti ir išnaudoti visas Wi-Fi tinklo teikiamas galimybes namuose ar darbe.

1. Išsiaiškinkite, kur geriausia vieta modemui

,,Wi-Fi” signalas pasklinda aplink modemą kaip vandens bangavimas, kai įmetame į jį akmenuką. Kuo toliau, tuo banga darosi silpnesnė. Jei norite turėti stiprų ,,Wi-Fi” visuose namuose ar biure, pastatykite maršrutizatorių atviroje vietoje maždaug 1,5 metro aukštyje, netoli patalpos centro arba vietoje, kur dažniausiai naudojatės interneto tinklu.

Leiskite ,,Wi-Fi” tekėti laisvai: nestatykite modemo ant grindų, prieškambaryje ar buto kampe, neslėpkite jo spintelėse ir neapstatykite knygomis.

2. Patikrinkite, kaip spartų „Wi-Fi“ ryšį palaiko jūsų įrenginiai

„Wi-Fi“ sparta priklauso nuo įrenginių, pvz., nešiojamojo kompiuterio ar išmaniojo telefono, techninių galimybių.

Svarbu, kad jie palaikytų bent spartųjį ,,Wi-Fi” 5 (802.11ac) standartą. Skirtumą lemia ir antenų skaičius bei kelių „Wi-Fi“ kanalų prijungimo palaikymas. Kiekvieno įrenginio gamintojas turėtų pateikti tokią informaciją.

3. Silpnas ,,Wi-Fi” signalas?  Pašalinkite jį slopinančias kliūtis arba sustiprinkite

,,Wi-Fi” signalą namuose gali slopinti sienos, kanalizacijos vamzdžiai, elektros instaliacija ir panašūs objektai. Būtina kaip įmanoma labiau pašalinti ar sumažinti visas kliūtis, kurios trukdo jūsų „Wi-Fi“ signalui. Jei kliūčių pašalinimas neįmanomas – keisti modemo vietą patalpose.

Jei negalite išvengti kliūčių, apsvarstykite galimybę įsigyti „Wi-Fi“ stiprintuvą. Jį galite prijungti prie „Wi-Fi“ modemo kaip papildomą prieigos tašką.

4. Patikrinkite, kokie įrenginiai ir tinklai rajone trikdo ,,Wi-Fi” ryšį jūsų namuose

Ar žinojote, kad jūsų „Wi-Fi“ yra ne tik jūsų? Būtent dėl to mes paprastai apsaugome savo ryšį slaptažodžiu. Jis prieinamas visiems, todėl piko metu dažnai stringa – ypač daugiabučiuose. Kai interneto greitis mažėja tik vakarais, tai gali būti dėl padidėjusio „Wi-Fi“ srauto ir tam tikrų tinklų trikdžių.

Jei norite atsisiųsti didelės apimties duomenis ar atnaujinti programinę įrangą – pabandykite tai padaryti, pavyzdžiui, naktį. Piko valandomis rekomenduojame naudoti 5 GHz tinklą (jame mažiau žmonių) arba laidinį ryšį.

,,Wi-Fi” signalą jūsų namuose gali trikdyti ir kiti įrenginiai: belaidės vaizdo kameros, televizoriai, garsiakalbiai, elektros laidai, USB ir net mikrobangų krosnelės ar kūdikių monitoriai – auklės. Pabandykite laikyti modemą toliau nuo tokių įrenginių.

5. Pasirinkite greitą 5 GHz dažnį

Jūsų modemas transliuoja „Wi-Fi“ dviem papildomais dažniais:

  • 5 GHz – yra labai greitas, bet turi mažą veikimo lauką, nes jį lengvai slopina kliūtys,
  • 2,4 GHz – turi platesnį veikimo diapazoną, tačiau yra lėtesnis ir labiau pažeidžiamas trukdžių, nes jį naudoja daugelis įrenginių.

Jei jūsų įranga palaiko 5 GHz, įsitikinkite, kad ji yra prijungta prie tinklo šiuo dažniu ir yra gana arti modemo, pvz., tame pačiame kambaryje. Tada gausite geriausią įmanomą „Wi-Fi“ greitį.

Geriausio interneto tinklo tiekėjo paslaugų ieškokite internetas-namams.lt.

0 Shares:
Jums taip pat gali patikti