Kanapių aliejus – išeitis depresijos gydymui?

Puikiai suvokiame tai, kad įtemptas gyvenimo ritmas, kuriame trykšte trykšta streso ir įtampos “šaltiniai” tikrai nėra naudingas nei mūsų kūnui, nei sielai. Gerai žinome, kad anksčiau ar vėliau bus pasiektas kritinis taškas, kurio pasekoje mus gali ištikti labai staigus psichologinis šokas. Būtina suvokti, kad bet kokiu atveju, tokios ribos turėtume pabandyti išvengti. Tačiau, kaip būtų galima tai padaryti? Žinoma, šis klausimas neramina daugelio iš mūsų.

Šiandien yra priimtina ieškoti kur kas inovatyvesnių produktų ar būdų, nei iki šiol. Tarkime, ar jums teko girdėti apie tai, kokį poveikį šiuo klausimu gali turėti kanapiu aliejus ir kiti iš jo gaminami produktai? Tikėtina, kad apie tai žino dar tikrai ne visi. Dėl šios priežasties, mūsų pareiga yra skleisti gerąją žinią ir dalintis turima informacija. Visiškai natūralu yra tai, kad kanapiu produktai yra traktuojami kaip tam tikras maisto papildas, vitaminas ar kitokia sveikatinimosi priemonė. Tačiau, tikrai ne daug kur pateikiama bemaž pati svarbiausia informacija, kad šis produktas gali būti laikomas ir gydomuoju preparatu. Tarkime, ne tik Lietuvoje, tačiau ir visame pasaulyje: JAV, Kanadoje ir kitur yra atliktas ar vis dar atliekamas ne vienas mokslinis tyrimas/eksperimentas/laboratorinė studija ir pan., kurios metu būtent ir yra analizuojama ne tik kanapiu arbata, tačiau ir visi kiti iš šio augalo gaminami produktai, kurie turi įtakos būtent žmogaus emocijoms ir psichologinei būsenai, konkrečiai – depresijos simptomams.

Puikiai suvokiame, kad šie sutrikimai tikrai nesusiformuoja staiga. Tai tam tikro laiko padarinys, kuris veikia psichiką ir nervų sistemos veiklą. Turime suvokti tai, kad negalime laukti, kol ši prasta situacija taps opia problema. O atpažinti tai tikrai nėra sudėtinga:

  • Prasta nuotaika/nuotaikų kaita;
  • Mieguistumas/energijos trūkumas;
  • Apetito nebuvimas;
  • Noras laiką leisti vienam, vengiant didesnių susibūrimų;
  • Prasta komunikacija su aplinka ir pan.

Taigi, pastebėjus šiuos simptomus, vertėtų pagalvoti, ar tai negali būti pirmieji depresijos požymiai? Žinoma, visą tai gali lydėti ir nuolatinis nerimas dėl pačių įvairiausių aspektų: savęs, savo veiksmų, kitų žmonių ar jų poelgių ir t.t. Drąsiai galima teigti, kad nutinka ir taip, jog žmogus nenori ar net negali pripažinti, kad šie sutrikimai yra neatsiejama jo gyvenimo dalis. Tokiu metu, gydymas gali būti tikrai labai sudėtingas ir reikalaujantis daugiau aplinkinių pastangų.

0 Shares:
You May Also Like