Kaip gauti kokybiškas IT paslaugas verslui?

Beveik kiekvienos įmonės veikla grindžiama kompiuterių ir atitinkamos programinės įrangos naudojimu. Būtent IT sistemų dėka galima greitai keistis informacija ir efektyviai vykdyti procesus. Tačiau tinkamam jų veikimui užtikrinti reikia tinkamos pagalbos. Šiuo tikslu įmonės vis dažniau naudojasi IT užsakomosiomis paslaugomis. Kas yra IT užsakomosios paslaugos? Kokie jos privalumai?

Kas yra IT užsakomosios paslaugos?

Užsakomoji veikla reiškia konkrečių užduočių patikėjimą išorės įmonei, kuri specializuojasi tokių paslaugų teikime. Savo ruožtu IT reiškia visos veiklos, susijusios su kompiuterių technine ir programine įranga, įgyvendinimą. Taigi, IT užsakomosios paslaugos yra ne kas kita, kaip IT veiklos perdavimas išorės įmonei.

Ką apima IT užsakomosios paslaugos?

IT užsakomųjų paslaugų apimtis nustatoma kiekvienu konkrečiu atveju ir daugiausia priklauso nuo konkrečios įmonės poreikių ir problemų, su kuriomis ji susiduria. IT paslaugos apima įvairias paslaugas, pvz:

  • kompiuterių tinklo kūrimas ir plėtra;
  • tinklo ir serverių administravimas;
  • duomenų atkūrimas ir archyvavimas;
  • įrangos gedimų šalinimas ir remontas;
  • apsauga nuo duomenų praradimo;
  • pagalbos tarnyba;
  • IT konsultacijos.

Kokios yra IT užsakomųjų paslaugų rūšys?

Įmonė gali naudotis IT užsakomosiomis paslaugomis pagal du pagrindinius modelius. Pirmasis, t. y. visiškas užsakomųjų paslaugų teikimas, apima visos IT paslaugos perdavimą išorės įmonei. Šiuo atveju išorinė specialistų komanda perima atsakomybę už sistemų veikimą, įvairius gedimus ar techninę pagalbą. Šis variantas leidžia maksimaliai sumažinti išlaidas ir nuolat naudotis profesionaliomis paslaugomis.

Kitas sprendimas – dalinis užsakomųjų paslaugų teikimas, kuris idealiai tinka mažosioms ir vidutinėms įmonėms bei viešajam sektoriui. Teikiant tokio tipo paslaugas išorės įmonei perduodamos tik tam tikros užduotys, pavyzdžiui, dokumentų valdymas arba IT auditas. Dalinio užsakomųjų paslaugų teikimo pasiūlymas pritaikomas prie esamų organizacijos poreikių ir papildo įmonės IT skyriaus kompetenciją.

IT užsakomųjų paslaugų privalumai

IT užsakomosios paslaugos turi daug privalumų. Pagrindinė iš jų – išlaidų optimizavimas, nes pasitelkti išorės įmonę paprastai yra pigiau nei sukurti ir išlaikyti savo IT specialistą. Be atlyginimo, darbdavys taip pat privalo suteikti darbuotojui reikiamą įrangą su atitinkamais techniniais parametrais, taip pat visą darbo vietą. Todėl išorinės formos samdymas padeda sumažinti išlaidas. Be to, užsakomųjų paslaugų dėka verslininkas įgyja galimybę naudotis aukštos klasės specialistų, kurie specializuojasi konkrečiose IT srityse, paslaugomis. Verta pažymėti, kad šiuo metu rasti gerą IT specialistą yra sudėtinga, ypač mažoms ir vidutinėms įmonėms. 

 

0 Shares:
Jums taip pat gali patikti
Skaityti

Paminklo priežiūra

Pavasaris yra puikus metas atgaivinti ir atnaujinti savo paminklus. Daugelis žmonių linkę laikyti paminklus savo mylimųjų atminimui ir…