Išsaugoti vaisių ir daržovių vitaminus gali padėti liofilizacija

Tikrai ne visus metus galime mėgautis šviežiais vaisiais ir daržovėmis. Tam tikru laikotarpiu jų tiesiog nėra, todėl dažnai reikia rinktis alternatyvas. Dažniausiai šviežius produktus keičia jau apdoroti produktai, nes taip jį išsaugoti yra žymiai paprasčiau. Vaisių ir daržovių apdorojimo būdo yra pačių įvairiausių, tačiau vienas yra ne toks jau senas, tačiau vienas iš sveikiausių. Tai yra liofilizacija. Tokiu būdu apdoroti vaisiai, daržovės ar uogos išlieka lygiai tokios pat maistingos, kaip ir būdamos šviežios.

Ar lengva pasidaryti liofilizuotus produktus?

Tikriausiai vakuoti, marinuoti ar šaldyti įvairius produktus gali kiekvienas, tačiau liofilizacija užsiimti gali ne kiekvienas, nes tai yra specialus procesas, kuriam reikia tinkamos įrangos, patalpų ir panašiai. Tad liofilizuoti produktai dažniausiai yra perkami. Verta žinoti, kad toks procesas tikrai nepasidaro taip lengvai, reikia ne vieno etapo, kad būtų gautas galutinis produktas. Todėl tikrai yra paprasčiau nusipirkti jau pagaminta, tada iš karto galite skanauti arba gardinti įvairius patiekalus. Kadangi liofilizacija susideda iš staigaus šaldymo, kai kas gali sakyti, kad įdėjus į šaldymo kamerą irgi galima padaryti tą patį. Tačiau procesas bus visiškai kitoks, tad tokio proceso nepavyks pakartoti. Namų sąlygomis tiesiog įprastai sušaldysite produktus.

Didelė dalis naudingų medžiagų

Liofilizuotos uogos, vaisiai ar daržovės pasižymi tuo, kad tokio proceso metu gali išsaugoti visas naudingas savybes, kurios yra reikalingos žmogaus organizmui. Tad renkantis uogas kaip užkandį, jus ne tik būsite sotūs, bet kartu gausite reikalingų medžiagų. Taip pat toks užkandis yra rekomenduojamas vaikams, kurie labai dažnai atsisako vaisių ir daržovių. Nedidelis indelis arba maišelis duos vitaminų visai dienai. Vaikai noriai juos valgo, todėl nereikės vargti, kad įsiūlyti. Tad tokias pakuotes vaikams galite duoti neštis į mokyklą ar kitus užsiėmimus. Be to, nereikėtų pamiršti ir savęs, kartas nuo karto galite pasimėgauti ir jūs tokiu užkandžiu.

Galima atrasti daugelyje vietų

Yra labai patogu, kad liofilizuotus produktus galima atrasti tiek fizinėse, tiek internetinėse parduotuvėse. Bet tikriausiai pirkti internetu yra patogiau, nes taip nereikia niekur važiuoti, vienoje vietoje galima išsirinkti tokius produktus, kurių reikia, taip pat apsiperkant internetu labai dažnai taikomos įvairios akcijos ar duodami kitokie pasiūlymai, kuriais pasinaudojus tokią produkciją galima įsigyti dar palankesnėmis sąlygomis.

 

0 Shares:
Jums taip pat gali patikti