Individuali veikla pagal pažymą. Kodėl ją renkasi laisvai samdomi darbuotojai ?

Individuali veikla pagal pažym

Yra daugybė priežasčių, kodėl laisvai samdomi specialistai ( freelancer’iai) renkasi savarankišką, individualią veiklą pagal pažymą. Dirbant pagal ją yra daugybė privalumų, bei atsakomybių. Apie norime pasikalbėti šiandienos straipsnyje.

Pagrindiniai privalumai:

  • Pirma, jus galtei geriau kontroliuoti savo darbo grafiką ir darbo krūvį. Be to, galite rinktis darbą namuose, o tai gali būti puikus privalumas turintiems šeimas ar kitų įsipareigojimų. Be to, būti savo paties viršininku reiškia, kad galite nustatyti savo įkainius ir pasirinkti klientus.
  • Antra, daugelis laisvai samdomų darbuotojų pastebi, kad dirbdami savarankiškai gali gauti didesnes pajamas nei dirbdami kaip kieno nors kito darbuotojai. Dėl visų šių veiksnių savarankiška individuali veikla pagal pažymą daugeliui žmonių gali tapti patrauklia galimybe.
  • Taip pat yra galimybės dirbti pagal darbo sutartį, o po darbo papildomai teikti prekes ar paslaugas.

Pagrindiniai šios veiklos minusai:

  • Gali tekti dirbti ilgas valandas, nes būsite atsakingi už savo darbo paiešką ir užtikrinimą.
  • Gali tekti investuoti į savo įrangą ar medžiagas.
  • Su dideliais šios veiklos privalumais, taip pat ateina didelė atsakomybė. Jei prarasite klientą, tai tiesiogiai įtakos Jūsų pajamas.
  • Jums reikės patiems mokėti mokesčius ir draudimo įmokas. Tad reikalingas atitinkamas finansinis raštingumas.

Nepaisant šių trūkumų, daugelis žmonių vis dar renkasi savarankišką veiklą dėl jos teikiamų privalumų. Jei ketinate tapti savarankiškai dirbančiu asmeniu, rekomenduojame kreiptis į specialistą, kad įsitikintumėte, jog tai priimti jums tinkamą sprendimą.

Nusprendėte atsidaryti individualią veiklą?

Tuomet turėtumėte susipažinti su buhalterine, nes patys tvarkysite savo buhalterinę apskaitą ir pildysite savo mokesčius. Tam labai padeda automatiškos buhalterijos sistemos kaip saskaita123.lt . Šioje platformoje galite netik išrašyti sąskaitas keleto paspaudimų pagalba, tačiau ir vesti apskaitos žurnalą, matyti visus duomenis visada po ranka. O svarbiausia – visa tai už itin žemą kainą.

Jei ketinate dirbti namuose, pasirūpinkite, kad būtų įrengta speciali darbo vieta, kad galėtumėte susikoncentruoti į darbą ir išvengti trukdžių.

Savarankiškas darbas gali būti puikus būdas užsidirbti pragyvenimui, tačiau jis tinka ne visiems. Prieš priimdami sprendimą dirbti savarankiškai, būtinai viską apsvarstykite ir priimkite tik pasvertas rizikas.

0 Shares:
Jums taip pat gali patikti